![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Korvakkeiden väli ei ole ihan sama edessä ja takana. Noista jousien jäykkyyksistä en tiedä, voi olla samat tai erit. Mutta tuon pituuseron takia kaiketi myydään erikseen eteen ja taakse omat setit. EDIT: edessä vaakasuoraan mitattuna korvakkeiden väli 902 mm ja takana 965 mm. http://www.scribd.com/doc/21673819/S...ial-Spec-Sheet
__________________
Tumpula Racing Team Viimeksi muokannut Heguli : 23.06.2012 08:24 |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Kiitokset tiedosta. Täytyy sitten rakennella uudet lehdet taakse. Ovat jo aivan suorat ja pientä pykälää on päässyt syntymään.
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Onkos missään muussa maasturissa etupäänveto vasemmalla puolella kuin Jeepissä ja Mitsussa? Tekis mieli hommata sellainen laatikko johon sais vähän paremmin välityksiä kuin tuohon naperon omaan.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
onks kukaan jälki asentanu ilmastointia autoon jossa sitä ei ole. ei siis bolt on osilla vaan esim 124 mersun heebelit 309 paku mersuun?
paperilla ei näyttäs mahdottomalta kun vanhassa autossa on tilaa. -kompuran asennus koneen kylkeen ja veto sille. -jäähdytin kenno -toinen kenno sisälle lämppärin kennon päälle. -putket -sähöt ?? |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Tein itse ja säästin. RASOR |
#6
|
||||
|
||||
![]()
voi olla melkonen savotta. riippuen miten hyvän siitä haluaa.
itsellä ois tarkotus tuohon volvon rytkyyn rakentaa mutta siihenkin ajatuksena hommata jostain ilmastoitu rovi josta saa osat.
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
eikös ne kompurat oo magneetti kytkimellä? periaattees saa koko ajan tunkee kylmää ja sit ku riittää ni napista pois päältä. vaikein homma voi olla se putkien vääntö ja että saa ne pitämään.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 3 (0 jäsentä and 3 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5058 | 03.09.2025 20:22 |
Mitsubishi L200 -kysy ja vastaa- | Jouni_S | Tekniikka & Jutustelu | 332 | 01.04.2023 15:38 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |
Tuhosinko Bfg MudTerrainit?? ja helmaputkista kysy | sippis | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2004 07:20 |