Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 09.05.2012, 11:27
BJ-40/76 BJ-40/76 ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 11.05.09
Sijainti: Oulu
Viestit: 5.055
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Byrocrat Näytä viesti
Mitä siinä valitat, ei kait kukaan käskenyt ajamaan ylinopeutta ja olsihan ne voinu lykätä ton ylinopeuden takia kortin saamista jonnekin tulevaisuuteen sen lisäksi että olisivat lätkäisseet sakonkin. Nuo ylimääräiset ajotunnit on juurikin rangaistus siitä kuskin välinpitämättömyydestä eli kannattaa vlkaista peiliin ja ottaa opiksi ettei lähde sitten uusi kortti heti kättelyssä kuivumaan.

Lisä ajotuntejahan tulee jo vanhoillekin kuskeille jos riittävästi töpeksivät liikenteessä ja hyvä niin. Tulee porukalla ainakin hiukka ajateltua miten tuolla liikenteessä pitäis käyttäytyä
Tässäpä hyvä vastaus!

Eihän tuo Kala92 Nyt hirveästi valita, no sitä pikkusen että asuu pikkasen syrjässä....

Haluaisin nähnä noiden Kehä 3 jäsenten kirjoitukset kun sattuu joku pikkunen lipsaus, ja sen takia joutus tekemään tuommosen 400 km lenkin!
Ja sitten tuo 2 tuntia autokoulua, Oudolla Autolla ja Kärryllä, on nimenomaan rangaistus!

P.s Milloin katsastus Insinöörit on alkanut sakottamaan?

P.s Tuo 8 km ylinopeus on pienempi rikos kuin liian lyhyt turvaväli, Montakohan kertaa tuolla pääkaupunkiseudulla siihenkin syyllistytään?
Tulee konttori poliiseille töitä, kunhan saavat tuon automaattisen valvonnan toimimaan. (Taannoin odotin taksia helsingissä, ja ajankuluksi arvioin turvavälejä, yli puolella oli alle sekuntti....)
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kerro mikä ei vituta... miksi on hyvä olla? FinnDRZ Chit-Chat 1829 07.01.2013 09:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28
köyhää vituttaa Tekniikka & Jutustelu 3 08.12.2003 10:08
Elämä vituttaa mika Bullshit 20 26.11.2003 11:10
Mua vituttaa mika Bullshit 0 01.03.2002 01:47


Sivu luotu: 15:29 (GMT +2).