Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #4  
Vanha 29.03.2012, 18:38
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.457
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mojoman Näytä viesti
Hieno auto ja varmasti vittumainen korjata.
Tämän voisi yleensä laittaa muotoon: "Hieno auto = varmasti vittumainen korjata" ..ainakin jos uudemmista autoista puhutaan.

Jeep- miehenä voisin tuon ikäluokan diesel- aparaateissa kyllä suositella Jeeppejäkin. Grand Cherokeet alkaen 2.7CRD:stä, kun käyttöön tuli mersun dieselit, oikeastaan käyttöautoksi joka on vielä metsäkilpoinen silti niin uudemmat WK- koriset 3.0CRD:t on vielä mukavempia. Risukeula vietereillä ja takana jäykkä akseli. Varusteet on pääsääntöisesti hyvällä mallilla, ajo- ominaisuudet ei ole ollenkaan hullummat, ja uudemmat dieselit kulkee kohtuuvähällä, tosin ei taida ihan tuollaisiin 8-9l/ 100km maantieajossakaan päästä. Jonkin verran on sähkövikoja ollut ja pari muuta tyyppivikaa, mutta ei mitään älyttömiä vikalähteitä pitäisi olla.

Discosta on paha sanoa kovin paljoa, olen muutamaa ajanut töissä jokusen kilometrin verran Asiallisen oloisia sisustalta ja hyvältä tuntui alustalta ja ohjaukseltaan - erittäin lyhyen tutustumisen perusteella. Kyllä minä koitin vähän kuoppia etsiä että miltä tuntuu
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.

Viimeksi muokannut Timo_L : 29.03.2012 19:29
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Porttaaleiden etsintää vasse79 Tekniikka & Jutustelu 21 17.03.2012 19:12
Sähkökaavion etsintää Kunnossa kiitos vinkeistä? SoSo Tekniikka & Jutustelu 15 31.01.2009 12:16
Oma ikä+käyttöauton ikä k.a =50 Bruno Chit-Chat 138 16.09.2007 09:04
Ikkuna-avaimen etsintää? Shuttle Chit-Chat 0 03.01.2007 01:28
iskarien kiinnitys / joustojen etsintää HannuN Tekniikka & Jutustelu 60 29.05.2006 19:30


Sivu luotu: 07:33 (GMT +2).