![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Suzuki 410 Silmälaakeri 10x15x15 ( KYTKIN EI IRROTA!?)Eli Suzukin silmälaakeria olisin vailla. Kun on kaikki varaosaliikkeet, merkkiliikkeestä motonettiin ja sieltä laakerikauppaan käyty ettimässä eikä mistään löydy ![]() Merkkiliikkeessä sanottiin vaan, et ei löydy tietokoneelta ei voida auttaa ja laakerifirmassa sanottiin, et on joku erikoislaakeri kooltaan mitä saa vaan merkkiliike tilattua, tai jotain sinnepäin. Mulla oli kyllä jo, en nyt muista mistä aineesta sorvattiin ns. liukulaakeri alkp. tilalle mut ei tunnu toimivan ja haluaisin nyt ihan sellasen laakerin kun kuuluukin... Täytyykö vaan marssia merkkiliikkeeseen uudestaan ja lyödä nyrkkiä pöytään ? ![]()
__________________
-- Hyvää yötä sano mummo, kun silmä puhkes ! -- Viimeksi muokannut Suikkajäbä : 17.03.2012 16:32 |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Soita tuonne: http://www.salonmerkkiliikkeet.net/s...talo/index.htm Ja sieltä Markku Lindsten 02-721 2112. Ja auton rekisteriote käteen kun soitat ![]()
__________________
Tumpula Racing Team |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos, näillä eteenpäin !
__________________
-- Hyvää yötä sano mummo, kun silmä puhkes ! -- |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Tulipas sit käytyä uudestaan Pelttarilla kyselemässä laakeria ja sitä etittiinkin kahden myyjän voimin. Ja löytyhän lopulta räjäytyskuva kampiakselista, jossa silmälaakerina oli ainakin siinä kuvassa neulalaakeri ja koodikin laakerille löyty. Myyjä kyllä sano et ei oo varma tuleeko oikee osa kun on kuulemma joku 50 eri vaihtoehtoo, mut pisti nyt kuitenkin tilaukseen.
Toimitusaika kuulemma pari viikkoa ja laakerin hinta 8,90€ ![]() Yritin lisäks kysyä tuulilasin tiivistettä, mut jotain selitti et ei lödy, täytyy vissiin sit kysyä kun toi laakeri tulee ![]()
__________________
-- Hyvää yötä sano mummo, kun silmä puhkes ! -- |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Just pudotin omasta laatikon lattialle kun painelaakeri ujeltaa.
SJ 413 silmälaakeri on näköjään NTN:n laakeri ja 6200LU eli onko 410 sama laakeri?
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tuolta voi katsoa osanumeroita: http://ilcats.ru/
Ainakin laakereiden osanumerot 410 ja 413 malleissa ovat erilaiset, eli kai noi laakeritkin sitten on erilaiset.
__________________
Tumpula Racing Team |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
daihatsu rocky silmälaakeri | pasi1 | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 17.10.2011 18:50 |
M: Suzuki Samurai -88 MYYTY & Suzuki DR 650 SE -96 | COWBOY | O/M/V Ajoneuvot | 4 | 19.10.2007 06:48 |
Patrollin silmälaakeri | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 13.12.2005 08:35 |