![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jätä hyttiä sit hiukan enemmän niin saat tarvittavat sapuskat (lue oluet) mahtumaan mukaan.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() tonverran jätin omaani, suunnitelmana että jos tohon hantin penkin taakse sais veilä yhden penkin poikittain
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) |
#4
|
||||
|
||||
![]() Purkuhommia
Hiukan ehdin lauantaina purkamaan badtrollia, tässä tulos. Takaseinä on siis edellisessä elämässä jo valinnut paikkansa, mutta sitä tosiaan olis tarkoitus siirtää hiukan taaksepäin, että saisin koivet mahtumaan ohjaamoon. Runkoa pitäis lyhentää 30cm (tai jotain), palkkihelmat, korinkorotus, pääkaari, lava, 35" alle jne jne.
__________________
-FTW- |
#5
|
||||
|
||||
![]() 35" alle
Nyt sain 35" alle ja vähän tutkittua konehuonetta. Koska edellisen omistajan jälkiasennusturbo oli poikinut ja ruikkinut öljysumun pitkin konehuonetta, oli kädet kyynärpäitä myöten möhnässä konehuonetta siistiessä. Turbo pois, pakoputki pois, ylimääräisiä (ja pelottavia) sähköjohtoja pois. Kytkimen säiliö oli täynnä liejua, paisuntasäiliössä on lehtiä... Pikku puuhastelua vielä ennen starttailua. Viikko vielä töitä, sitten hiihtoloma. Mulla tosin rankametsäloma, mut jos ehtis jotain silloin Badtrollille taas tekemään. Ja koska kuvat on kivoja, olkaa hyvä.
__________________
-FTW- |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() Lättistatsuni on hiieno. ![]() ![]() Edit; jätä sit sitä koppia ennemmin vähä liikaa ku liian vähä.. |