Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #4  
Vanha 27.04.2004, 09:14
JiiPee JiiPee ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 13.08.03
Sijainti: Janakkala
Viestit: 6.384
Perusasetus

Lisä-ääni Hornalle, estää hyvin korroosiota, vaikka ei kuumentaisikaan sitä vaadittuun lopullisen kovuuden lämpötilaan. Maalasin vuosia sitten yhden ihan paljaan teräspintaisen tarvikevaimentimen paksusti Hornalla ja se kesti riesan alla monta vuotta, kunnes putki lahosi muualta. Pönttö ei ollut näitä alusinkkipellistä tehtyjä, vaan sellainen vanhanaikaisempi. Tutkin pönttöä siinä tarkemmin ja se ei ollut ruosteessa kuin siitä kulmasta, mihin takarengas puhalsi hiekkaa.

Toinen Horna-maalaus on peräkärryn ne kohdat, joihin hitsattiin aikoinaan kuumasinkin päälle lisäkiinnityksiä, oli unohtunut juttuja ennen sinkkausta. Palanut sinkki korjattiin Hornalla ja nekin kohdat on ruosteettomat vielä yli 6 vuoden jälkeen.

Vai maailman hienointa hormia sitä ollaan väsäämässä... ...tee se kiillotetusta rosterista <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
O:Toyota HJ61 pakoputken laippa ja alkulähtö Urbancityboy O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 29.04.2008 12:25
pakoputken maalaaminen Tekniikka & Jutustelu 17 28.04.2008 10:49
Bj:n maalaus Tekniikka & Jutustelu 0 28.06.2006 23:34
Pakoputken lämmöt hallaa nylonille? SamiN Tekniikka & Jutustelu 2 18.07.2005 14:35
Pakoputken rakentaminen Hiaceen? Hauki Tekniikka & Jutustelu 1 06.02.2005 11:41


Sivu luotu: 08:05 (GMT +2).