![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Koppa irti rungosta ? ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
tuo viteon laite ois kyl aika härski
![]() ![]() tänää harrastin itsekseni yhtymis harjoituksia. se oli mukavaa. mmm... 1750mm koko paskan pituus. eli tuli se laakeri tuoho v-pyörään ja samal ostin yhen 14mm kuulan sille kytkin käpälälle. oli melkosta hanurista naittaa yhteen mut tällä siitäkin selvisin ![]() koitin viel asentaa konetta piltsun moottori ronsulla mut rupes sen myötörajat löytymää ku nosto puomi rupes olee toista senttiä mutkallaa ja taka fillarit ilmas... eli huomen kasaan koneen nosto pukin talliin ja kokkeilen uuvestaa. on tuo kyl oikeesti ihan naurettavan painonen hökötys ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() 13,5" on nyt sais olla sen 15" nii rupiais kantaa. toki hirmu vähän näkee ihan oikeaa suota ja hiekalla ei sit mee mihikkä leveil kumeilla. tai ainaka tuo vihree ei ment.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#5
|
||||
|
||||
![]()
tää päivä men iha offroadiks!
![]() eli toi mein pihatie on suht jyrkkä ja caddys taitaa olla sen 3 nastaa per rengas ni tuuttasin sit hapella peruuttamal et kulkis paremmin ylös.. mäen pääl sit kaasulla polkasin ympäri ja sit pikkuse lipsahtiki ojaan ![]() 5 min lapioin et pääsin ojas taaksepäi eli alamäkeen. hienosti nous ojasta mut tielle päästyä valu iha sukkana vasta puolen ojaa perse eeltä ![]() ja emäntä seisoo ikkunas, osottaa sormella ja nauraa! ![]() ![]() no pololla koitettii nyppästä mut eehä se noussu, liuku vaa syvemmälle. veli tuli sit nissan kc:llä altsikat alla hinaamaa.. hyvinki likellä oli ettei ollu jo seki jumis ku piti saaha suora veto eli piti ajaa hakkuu aukeelle nismo.. ziisus mitä touhua ![]() ![]() no enivei tei mie tänää vähä jeeppi remppaakin. koneen viskasin paikallee ja nyt ois enää löpön haku eessä et vois täräyttää tulille. ö-paineita veivailin jo ja hyvi näyttäs pyörivän. vaihe laatikn kannake puuttuu viel. siihe sain talli kaverilta kunnon kumi tyynyt. n:10t painavasta jyrä valssista vaimennin kumit ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Hyvaa tekstia ja rakentamista!
Jatka vaan samaan malliin! T Jyty ![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
kiitoksia, ja koitetaa nyt jotaki näperrellä
![]() ja NYT KIRVELEE SILMIÄ .. ja vähä ottaa keuhkoista! ![]() videota ei nyt tullu. mutta konnunsuon maasto kulkine synnyttämöstä pullahti n:30min sitten taas 1kpl valmetteja kohti parempaa elämää jeepin keulalla.. nyyh ![]() ![]() ![]() pitkään ja hartaasti joutu ilmaamaan koko linjaston mut ilman pakko syöttöä ei lähteny. ties kui kaua seissy tuo kone mut puol minsaa ku oli ruksuttanu ni ei savuta yhtää ja tyhjä käyntikin on hirmu tasanen ei ronksuta ylimääräsiä. tuossa tartti vaiheessa kyl puputti sellaset savut talliin et huh huh! ![]() tästä on hyvä jatkaa!
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
FLAT BED lavan teko Kingcap nissaniin | Rouveri | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 06.10.2010 16:37 |