![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#32
|
||||
|
||||
![]()
Led työvalot laitoin tuohon tuulilasin alakulmiin. Testaamaan pihalle ei vielä kerinnyt mutta on niissä ainakin valkoisempi valo verrattuna H4 orggislyhtyihin.
Takalevyjen/satuloiden asennusta aloitettu. Pajeron takalevyt ja volsun satulat näyttää menevän aika kivuttomasti jos vaan vielä vanne sopii paikoilleen (ei kokeiltu). Tuo raudan pala pultataan akseliin kiinni ja satula taas pulteilla siihen. Toinen puoli nipussa. Jäi homma vaiheeseen kun piti prässäillä pyöränlaakeri irti toiselta puolelta ja maanantaina hakemaan uutta laakeria loppuunajetun tilalle.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HDJ:n pientä näpertelyä | kippo86 | Maasturiprojektit | 104 | 28.02.2011 21:08 |
M: Lisävaloteline ja jotain muuta pientä | -Timi- | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 13 | 26.06.2008 13:24 |
UAZ: Nyt asentuu moottori - Vielä jotain pientä | sibbis | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 18.07.2007 10:27 |
M:Toyota hj 60 paku ja jotain muuta pientä | Humu | O/M/V Muut | 3 | 08.06.2005 18:00 |
M: suzuki SJ 410 -83 hp 1499€ /tarjoo jotain | kumilusmu | O/M/V Muut | 3 | 28.07.2004 08:44 |