![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Moniko on jo avannu kelkkakauden 2011-2012Hollolas herättiin itsepäisyyspäivään valkosissa tunnelmissa, oikein 2cm ![]() Moniko on jo kaivanu kelekat naftaliinistä, eniten kiinnostaa etelä-suomessa ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() ajoin kelkan korvikkeella 3 viikkoa sitten ekan kerran... ![]() ![]() ![]() Viimeksi muokannut Maajussi : 06.12.2011 16:12 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
minä en kaivanu vaan hyppäsin kelkan sarviin siinä mihin se viime lumilla jäi
![]() vähä primerii ja laakista käymään. ei kauheesti viittiny ajella kunnei taho kääntyy 3cm lumilla ![]() ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
aika tykki vehe
![]() Kahden hyvälumisen talven kärvistelyn johdosta toteutin haaveen ja laitoin lynxin tontille. nyt ootellaan että sitä tohnää alkais tulla ja pysyis ees kuukauden :P Jos laji alkaa kokematonta enempi kiinnostaa, nii sit kai tarvii laittaa joku umpihanki etenijä ja lähtee pohjoiseen toteuttaan itteensä. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
__________________
Mouho Motorsport |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Ei ihan vielä viitti kaivella täällä Mäntsälässä,kirjoittelinkin kelkkapalstalla just että odotellaanhan vielä vähä aikaa.
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
mitäpä tarjoot? on meinaa vehe! vetää vaikka tönön nurin ja osaavissa käsissä menee mihin vaan! ja sitten ku on kiinni ni ei tarvii yrittää nostella
![]() sähkö startti ja vinssi persiis. |
#9
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Säiliö-unimoggi ![]() ![]() ![]() |
#10
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() ![]() |
#11
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
#12
|
||||
|
||||
![]()
Perinteisesti olen juhannusaattona avannut kelkkakauden
![]() ![]() |
#13
|
|||
|
|||
![]()
tänään tuli avattua lunta n10cm kangasalla, on se vaan kivaa, 10 vuoden tauon jälkeen.
|
#14
|
|||
|
|||
![]()
Täällä on kelkoilla kurmuutettu jo kk:n verran. Nyt on lunta jo 15cm.
Poromiehet vielä ajaa mönkijöillä tokkaa aitaan. Kovasti on talvi myöhässä täälläkin... ![]() |
#15
|
||||
|
||||
![]()
jee jee
![]() ![]() |
#16
|
||||
|
||||
![]()
28.11.2011 avattiin jo kelekka kausi pelto ajeluilla
![]() |
#17
|
|||
|
|||
![]()
Eilen avasin kauden Kurussa, siirsin pilkkikelkkana toimivan Lynx 535:n kärrystä puun alle odottelemaan talvea, onhan sillä soralla ajeltu jo jonkin verran täällä Järvenpäässäkin.
Ski-doolla ei vielä kehdannut uutta mattoa raiskata... |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
moniko bannaa E10 bensiiniä? | kaistapää | Chit-Chat | 226 | 24.03.2014 22:56 |
Offivarusteen OFFICROSSI 2011 / Heinolassa JYRÄÄ!! 26.11.2011 | KooPee | Tapahtumat | 247 | 16.04.2012 20:03 |
Nordic Trial 2012 vai 4x4Jamboree + Nordic Trial 2012??? | Jare | Tapahtumat | 51 | 07.10.2011 15:28 |
Moniko palstalaisista lähtee aamulla jahtiin | Teppo2 | Chit-Chat | 37 | 21.08.2009 07:24 |
Moniko on kilpaillut? | Chit-Chat | 23 | 21.11.2004 22:13 |