Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 18.10.2011, 16:03
Arska-tehtaalta:n Avatar
Arska-tehtaalta Arska-tehtaalta ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.08.05
Sijainti: Retuperän Ranchi, Joutseno, Finland.
Viestit: 3.272
Perusasetus

Tollai ne vehkeet häviää alle omakustannushinnan...

__________________
WORRY

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 19.10.2011, 16:07
Heguli:n Avatar
Heguli Heguli ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 22.06.06
Sijainti: Espoo / Suomusjärvi
Viestit: 7.323
Perusasetus

Aikanaan mustalaiset ajeli autoilla pitkin maaseudun taloja. Jos paikalla oli ihmisiä, oltiin muka kovasti eksyksissä ja kyseltiin suunnistusohjeita jonnekkin. Jos paikalla ei ollut ketään, niin Mersun takakontti täyttyi ääntä nopeammin talon tavaroista.
__________________
Tumpula Racing Team
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 19.10.2011, 19:17
young n dum:n Avatar
young n dum young n dum ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 27.09.09
Sijainti: Konnunsuo mamu senter of suomalia
Viestit: 3.483
Perusasetus

ehä täst oo kauaakaan ku viel muista. oiskoha ollu kevättä ku oli 2 mannea paku mersulla tallin pihalla parkissa ja sit koittivat jututtaa et oiskoha joku auto myynnissä... ei oo onneks sen jälkee näkyny eikä mitää hävinny.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri

Full Size Jeep Master Fabricator

VALMET = Rerentless reliability
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 20.10.2011, 20:15
osilpi osilpi ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 24.01.05
Sijainti: Sipoo
Viestit: 565
Perusasetus

Naapurin pojalla oli nettiautossa myynnissä tonnilla MB. Mannet soittivat, että voiko tulla katsomaan ja kysyivät osoitetta. Ketään ei tullut sovittuna aikana, mutta seuraavana yönä isäntä katseli vielä televisiota ja ihmetteli pihalta kuuluneita ääniä. Löysi pihalta 2 mannea valkoisen Transportterin kanssa (varastetut Volvon kilvet) -> ehtivät karata.

Isäntä lähti nukkumaan. Tunnin kuluttua perheen poika heräsi ääniin ja samat mannet taas MB:n kimpussa! Tälläkään kertaa ei saatu kiinni. Olivat yrittäneet myös viedä satasen kilvetöntä pelto-pemaria, mutta eivät onnistuneet siinäkään.

Liikkuivat siinä Järvenpää-Sipoo-alueella ja uskoisin, että olen heidät itsekin nähnyt erään talon pihassa (eivät asu siinä) parin kilometrin päässä. Seurana heillä oli silloin pari poliisiautoa...

Itse en enää ihan helpolla kotiosoitettani kerro, jos ostajakandidaatti yhtään epäilyttää / kuulostaa mannelta tms. Treffit vaikka huoltoasemalle.
__________________
-Toyota Camry 2.4 2002
-Toyota Landcruiser HJ60 12H-T 1982
-Citroen Jumpy pikkubussi 2.0 HDi 165 automaatti 2014
-Case 1840 3.9 Cummins -liukuohjattu 1999
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 20.10.2011, 20:48
Finnmerchant:n Avatar
Finnmerchant Finnmerchant ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 14.01.09
Sijainti: TurkuH
Viestit: 234
Perusasetus

Kävi muakin morjestamassa kun olin yksin telakalla.. Romua ostamassa, vanha proomunpohja esimerkiks, "sano ny hintaa" pyysin reilut 300€tonni "ei millään ei millään" sitten kiinosti myös vanhoja laivapotkureita 3kpl, toinen niist tarjos 300....... Sanoin että kyllä voin myydä kolmellasadalla mutta lastaus maksaa 4000€.. "Olipa kallis lastaus" sitten ilmoitin herroille että en muuta pystyy myymään kun hyvää päivänjatkoa ja sekin on ilmainen "juodumme mennä siis ilman kauppoja" totes vanhempi herra
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 21.10.2011, 21:40
reynolds reynolds ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 01.08.10
Sijainti: Lohja
Viestit: 253
Perusasetus

Taitaa pyöriä tota epämäärästä sakkia Lohjallakin. Kaveri tupakoi autotallissa eilen n 8-9 aikaan illalla ja pihalta alkoi kuulua epämääräistä rapinaa ja mekkalaa. No siitä kattomaan et mitävittuu, pihalla pyörii 2 mannee jotka tonkivat vanhan hiasen ympärillä. Omistaja kysyi "mitä helvettiä te teette mun pihalla?" Mannet " onks tää hiase myytävänä" "kaikki on kaupan ku hinnasta sovitaan" "ai se onkii nelivetoo ei me sellasta halutaa" Se oli sit niin äkii ohi ettei kerenny rekkareita tai mitään katella. Asiasta teki ilmoituksen ja poliisikin sanoi olleen vastaavanlaista meininkiä liikkeellä.
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 21.10.2011, 23:29
Heikki L:n Avatar
Heikki L Heikki L ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 22.09.04
Sijainti: pornainen, Finland.
Viestit: 2.692
Perusasetus



Kerran kävivät, Kiireellää lähtivät kun 2x 4x4 kömpijää juoks autolle.
Eikä oo sen jälkeen näkyny
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 09:02 (GMT +2).