![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jep, Kotosalla taas. Hauska reissuhan tuo oli, Vaikka vastoinkäymisiä oli taas reilusti omalla kohdalla ![]() Iso kiitos UglyHJ:lle Hanhilammensuolta pois avustamisesta ja Suomeen hinaamisesta! Kiitos myös sahamiehille jotka jaksoivat raivata uria auki! Eli kiitos kaikille! Mukava oli myös saada uutta porukkaa mukaan reissuun ![]() Taitaapi tuota Comanchea vaivata joku "Lumisuon kirous", Eli sinne kun pääsee käymään..... niin narun jatkona takas Suomeen. Näin kävi 2005 ja taas nyt 2011 ![]() Simpukan kääntövarsi alkoi ekana temppuilemaan. Tais olla made in China..... Vääntyi + boorit alkoivat korkkaamaan, Onneksi oli yks varalla mukana. Mutta väärällä "droppauksella". Eli kun muut aamulla kokkasivat notskilla aamupalaa, Mä lämmittelin kääntövartta että sen saisi vinssillä vedettyä oikeaan asentoon. Kääntyminen muuttui kylläkin tuon operaation jälkeen kaartamiseksi. Hiekkarannan suditusten jälkeen alkoi takakardaanin ristikko ääntelemään, Sieltä olikin yhdestä kupista neulat rikki. Sitten taas vaihteeksi moottori antautui..... Kolina alkoi, Öljypaineet ok....... mutta pakoputkesta tulee palamattoman polttoaineen katku ja ääni on kuin lekalla hakkais, Suutin........ ruiskutuspumppu tai jotain muuta isompaa kaputt. Onneksi sillä pystyi ajamaan tyhjäkäynnillä ja hitaiden välitysten ansiosta pois reitiltä , Eli en nyt ihan riippakivenä ollut ![]() Ai niin, Uglylle tiedoksi että se iso prikka löytyy nykyään Offroadjounin Wranglerin simpukasta...... jos tarvetta on sille?
Viimeksi muokannut Jeeper : 09.10.2011 22:09 |
#2
|
|||
|
|||
![]()
onpa ylväs ryhmäkuva! taidettiin olla kadonneitten makuupussien metsästyksessä just tos kohtaa,ku ei meit näy
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Onkohan synkkä löytänyt luukun
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Oli löytänyt, oli kyllä ihmetelly että mit vit
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]() parempi myöhään kun ei milloinkaan......
samsung suostui pitkästä aikaa yhteis työhön joten täs ois vähäiset kännykkä räpsyt reissusta........
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Yks hieno kuva löyty
__________________
PäHäMa MMC Slck |
#7
|
||||
|
||||
![]()
DVD pelastettu juutuupiin
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
laitakaa kuvia LISÄÄ.
Tälläiset kuvat on ainoa kannuste laittaa portopate reissu kuntoon vuosien taivasalla murjottamisen jälkeen. |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Nojoo tosi vähän tuli otettua kuvia tosin ajelut suoritettiin enimmäkseen hämärän aikana muutenkin. vois tulevilla reissuilla tehdä niin, että joka autossa olis vaikka 3 jerryä ylimääräistä ainetta, ja pensavehkeissä vähän enmmänkin, jos ei mahdu omaan autoon niin sitten soviteltais jonnekin, niin ei tarvis käyttää n.4h valoisaa aikaa tankkauksiin.
Porttaalihoojiit lähtövalmiina Alkupään porukka valmistautumassa rajan ylitykseen, pinkkimäyris juuri saapunut paikalle Haisuli vesistön ylityksessä. Mikan bj samassa paikassa Jukka mäyriksellä Kekkulan hoojii Jeeperin jeepin eteen valui espan kokoinen levälautta, mutta eipä se paljoa hidastanut offijouni ja lasse Ile ja uazi, tässä vielä ainakin toinen selvästi toimintakuntoinen toisella jo muutama "ryhmäkuva" takana jeepin vinssi korjattu ja matka jatkuu. Eetza työntää jeeppiä. Mäyris jumissa Jeepin vinssausta Jouni huoltaa jeepin kosketushäiriöistä lukkoa. Hilux ja hoojii öisellä suolla hieman myrskytuhoja Pojat miettii, että otettasko ryhmäkuva Pinkki parkissa siellä jossain JOppa hanhilammen kierron reitin ekalla reitinkierrolla MÄyris ojanylityksessä mäyris jumittaa hanhilammen kierrolla Tojotat jonottaa hanhilammmen kierrolla Eeron tuli venäläiset melkein väkisin repiin autosta,että olis pitänyt lähtee eteenpäin katteleen ettei siitä voi ajaa, saatiin kuitenkin heidät vakuuttumaan, että just noita reittejä me haimme. jeeppi saatu ylös suolta ryhmäkuvan paikka eetzaki pääsi kuvaan, mutta janne yrittää jostain syystä suojella jussukan yksityisyyttä. Viimeksi muokannut ugly_hj : 11.10.2011 12:00 |
![]() |
Luokat |
mudventures, pähäma, safari, venäjä |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
PäHäMa Pääsiäis Safari Venäjälle 20? - 25?.4.2011 | mikjus | Tapahtumat | 58 | 15.10.2017 09:56 |
PäHäMa Mudventures 2010 | Eetza | Tapahtumat | 296 | 15.10.2017 09:41 |
PRO-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 0 | 21.06.2011 10:22 |
Pro-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 1 | 05.04.2011 17:44 |
MMC:n ajopäivä 26 . 2 - 2011 | TOHJ61 | Tapahtumat | 15 | 02.03.2011 08:38 |