![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
mulla ollu barzettat alla 33" kumeilla ja hyvin on pelannu ja on tasapainossa...
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
minä olen ainakin ollu barzettoihin tyytyväinen, ei ole ollu ongelmia 33"renkaitten kanssa tasapainotuksessa.
ja hj:n ne saa menemään ettei vastaa sylinteriin niin hiomalla hieman tavaraa pois sylinterin nurkasta...
__________________
Metässä ollaan ja metsään mennään |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Mistä oletta vanteet ostanu/tilannu esim. nyt nuita barzettaa ja muitaki merkkejä?
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Barzetta Vannetukku.fi stä
Cragar tai US Wheels US Partsista |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Mulla on nyt toiset Barzetat alla... Ensimmäiset oli hyvät eikä täristäny yhtään ja renkaina 35" fediman F-mudit, mut nyt nää toiset on ihan paskat, kävin laittaa niihin kumit päälle(maxxiksen buckshotit 35") niin sanoivat että kaksi oli ihan kieroja ja kaksi oli jotenkin kohtuulliseksi luettavia... Nämä toiset näyttikin jo paljon kutusemmilta ku otin paketista. Ja juu tarvii spacerit hojossa eteen..
__________________
Tuurilla ne laivatkin seilaa. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mulla on 31" renkailla 8x15" Barzetat ja 33" renkailla 10x15" Barzetat.
Ihan yhtä kippurat ne on kuin Mangelsitkin aikoinaan. Molemmat on niin hyvin tasapainossa ettei missään nopeudessa täristä niin että voisi sanoa täristävän. Kapeammat on painotettu ihan normaaleilla lyötävillä painoilla ja leveämmät (joilla maastossakin ajellaan) on painotettu mustilla tarrapainoilla. Noista kahdesta sarjasta nuo kapeammat on tosi paljon paremman näköistä työnjälkeä kuin leveämmät. Mun mielestä hintaansa nähden ihan pelaavat vanteet. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Omista uusista barzetta vanteista 3 oli jo tehtaan paketissa niin kierossa että tasapainoon ei saanut kirveelläkään, asennettiin ne alle mutta tod näköisesti toisia ei tule. takuu touhuihin en jaksanu kiinnostua mutta surkealta tuntuu laatu ja loppukin ajettavuus meni hj:stä täydellisesti.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Barzetta teräsvanteet 10x15 6x139,7 et -44 238 € | korjaushuolto | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 04.07.2010 10:36 |
| Myyty Barzetta 8x15 jako: 6x139.7 ET: -20 | pepa | O/M/V Renkaat ja vanteet | 1 | 15.04.2010 20:16 |
| Vanteet Barzetta | pesix | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 05.03.2010 20:24 |
| Ostettu 10x15 5x5,5 us wheel black daytona vanteet | ZAU | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 04.01.2009 00:15 |
| Black Knight | SamppaFIN | Movies | 1 | 18.03.2003 13:39 |