![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() 1.ite kattosin ettei sitä pukin sarvee oo kukaan turaseppä hitsannu( siinä kuskin puolella johon tulee tanko simpukalta.) 2. ruoste tilanne onko asian mukaiset välineet olleet korjauksissa siis ei sanomalehti alumiini, lasikuitukitti. 3.kone toimii öljyä koneessa vettä syylärissä 4. voimansiirto toimii + jarrut ja käsijarru
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Vaik mää en mistään mitään tiedäkkään! |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Aikas hurja kuva. perus toyota vika tuo ruoste. Mites onko kellään tietoo tuosta maximi rengas koosta otteeseen ja saa myös kertoo mitkä renkaat alle mahtuu pyörimään vakio alustalla.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kolmeykköset saa otteeseen ja oman alla kolmekolmoset ei mahtuneet vakio alustalla pyörimään, oli kyllä aika lässähtäneet jouset. Ln46 ja 110 saapi muistellakseni 33 otteeseen.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tulihan se hiluxi lopuksi hommattua. Fedima extreme evolution 31x10,5r 15 renkaita olen harkinnut ostaa, onko kokemuksia kyseisestä mallista?? Tie/maasto ominaisuudet?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Kyseiset renkaat tuli hommattua. Yllättävän hyvät kumit tiellä ja tosi hyvät maastossa. On tullu ajettu jo 4kk autolla ja on kertyny n.10tkm, eli hilu on ihan pirun laiska oisko kikkoja saaha lisää heppoja? Auttaisko syöttöruuvin säätämistä? Turbotustakin olen pähkäillyt. Kannattaako, kestääkö kone? Ajoa kummiskin tulee sellaiset 40 tkm vuodessa. Ai niin vuosmalli on -88 ja ajettu 450tkm.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
turbotin samanlaisen hiluxin jokuaika sitte ja katsastus asiat sille on aika vaikee savotta. suosittelen hommaamaan valmiiksi tehdas turbotettu kone nii säästyy monelta suurelta ongelmalta
__________________
KIERROKSIA JA TAITTAANIA!!!! |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan hilux ln65-88 | maukka79 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 12.04.2011 16:10 |
Myydään Hilux-84.D 4x4 LN65 | ORR | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 24.08.2010 19:08 |
Ostetaan Hilux ln65 | husky | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 17.05.2010 10:47 |
hilux ln65 | rankula88 | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 06.04.2010 18:26 |
Hilux LN65 | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 12.04.2006 11:54 |