Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 02.09.2011, 20:39
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.072
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Racingrabbit Näytä viesti
Seuraava työmatkan varrelle sattunut rengasliike (Mouhijärven Kumikorjaamo) tiedusteli tiukkaan sävyyn "onko nämä netistä tilatut renkaat?".Ja tämän virheen myönnettyäni,tuli tyly vastaus,että heillä ei asenneta ollenkaan netistä tilattuja renkaita.
Meneekö jollain rengasliikkellä noin hyvin tässä maassa että voi kieltäytyä työstä maksavan asiakaan edessä? Outo mesta.

Itekin joskus irtorenkaiden päällelaittoa kysellessä todennut että ompa asennuksella hintaa jos ei oo renkaita ko. liikkeestä ostanut, silloinhan ne lähes poikkeuksetta sisältyy ostohintaan. Irtorenkaat asentuu halvimmalla kyllä jollain oman kylän kumipajalla, ei minnekkään Euromasterille tai Vianorille.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 02:29 (GMT +2).