![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Oliko tuossa keltalan kahlaajien lintutornissa ketään sisällä kun se tuolta kalliolta alas tuli? Kaaret on ilmeisesti koeponnistettu ja todettu toimiviksi ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
epämääräisiä kuvia lisätty eiliseltä päivältä.....
http://markokoivunen.kuvat.fi/kuvat/...raoffi%202011/ |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Siinäkin oli onnea mukana ettei katkennut köysi osunut yleisöön, siinä oli "vähän" vetoo päällä... |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
-JJo ___________________________________ -MMC- |
#6
|
||||
|
||||
![]()
kyllä pekka tunnusti että ,vyö ei ollut kiinni ja pääs nopeemmin pois autosta.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Harbor Cruisers Leasing Team kotiutunut!
Nopea yhteenveto: Kilpailuaika oli 19+1h, josta käytettiin 18h40min. Käytetystä ajasta 7h tehtiin remonttia. Kilvanajoon jäi siis 11h40min, jona aikana laturi toimi yhteensä 3,5h ajan. Tunnin päästä lähdöstä kahden rastin jälkeen ensimmäinen latausrele kärähti. Varaosaliikkeestä uusi osa joka kesti muutaman ojan eteenpäin eli puolentoista tunnin päästä rikki. Tässä välissä ajeltiin kisakeskukseen korjaukseen, kolme tuntia myöhemmin oli taas uusi rele paikoillaan, tosin molemmat laturit todettiin hengettömiksi. Tämä rele ei kestänyt edes seuraavalle rastialueelle saakka. Päätettiin jatkaa matkaa ja kyllähän dieselillä ajeli komeasti 4h sähköä säästellen. Kunnes virta sitten loppui ja tässä kohdassa tapahtui toinen vuorokauden kahdesta vahinkosammutuksesta. Pete lähti toinen akku kainalossa huoltoautoon ja tietenkin reilun vartin päästä kanssakilpailijat sattuivat paikalle ja tarjosivat apuvirtaa ja vinssiä. Kiitokset heille, vaikka en tiimin nimeä muistakaan. Huolto ahkeroi laturipinon kanssa ja saivat yhdisteltyä yhden toimivan laturin, johon ei kyllä löytynyt aivan sopivaa hihnaa. 1,5h päästä oli hihna jo niin surkean näköinen että otettiin se pois ja ajettiin viimeinen tunti taas ilman laturia. Etukardaanikin meinasi karata yön pimeydessä, oli vinkeän näköistä kun akselin puoleinen pää kardaanista pyörii viimeisen jäljellä olevan pultin ympäri.. Hauskaa ja kivaa ja mukavaa oli, yllättäen saatiin jopa standard-luokan kolmospystit kotiin. Erityiset ja suuret kiitokset H&K:lle, joka rohkeasti tarjosi silmäteränsä meidän leasing-käyttöön. Koitetaan palauttaa parempana kuin haettiin! Tosin nähdäksemme radasta aiheutuneet vahingot ovat lähinnä ratamestarin itsensä aiheuttamia, varsinkin sahattu kuusenoksa oli todennäköisesti tehty juuri toijotan takasivulasin korkeudelle? Paljolti kiitosta ansaitsee myös huoltomme jyky, kesis, veejii ja Jussi. Äkkilähdön vuoksi en ehtinyt (viitsinyt) kysyä huoltomiehiltä kiinnostusta lähteä mukaan, kaikki kuitenkin saapuivat paikalle. Jykyä lukuunottamatta tosin luulivat tulleensa vain katselemaan kilpailua ilman että sormia tarvitsi likastaa. Kahden aikaan yöllä asensivat porukalla laturia miehistön torkkuessa, joten jossain vaiheessa mieli oli muuttunut ![]() Ja ihan hyvä että Petekin saa edes joskus KILPAILULUOKISTA palkintoja hyllyyn koristeeksi.. Kankulle niitä ei olekaan hetkeen ojenneltu? ![]()
__________________
Harbor Cruisers |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Suuret kiitokset sille autokunnalle joka poimi kadonneen saappaan ajoalueelta 6, ja toimitti sen kisakeskukseen.
__________________
M.O.C |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Kiitokset kaikille kilpailua puuhanneille, sekä osallistuneille kilpakumppaneille! Oli vallan hyvä kisa, vaikka Kitkametin LJ hyytyikin ihan kesken kaiken..
Jos se saapas oli samainen missä oli suolakeksejä sisällä, niin taisi olla Kitkametin huolto joka sen palautti... Ei ilmeisesti syönyt niitä keksejä silti ![]() -kyseisen LJ yksi matkalaisista.. |
#10
|
|||
|
|||
![]()
No hitto vieköön! Cuppi-tilannehan näyttää siltä, että kokonaistilanne ratkeaa vasta HIMALAJAssa. Luokasta riippumatta.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
PRO-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 0 | 21.06.2011 10:22 |
Korvenvuori 28.5.2011 | BJ700 | Tapahtumat | 7 | 26.05.2011 19:01 |
4x4 maailma 1/2011 | myllis | Tekniikka & Jutustelu | 111 | 11.04.2011 20:00 |
Pro-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 1 | 05.04.2011 17:44 |
TuRaOffi | Tapahtumat | 267 | 27.07.2010 22:12 |