Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 14.08.2011, 22:32
akiky:n Avatar
akiky akiky ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 30.01.08
Sijainti: Kouvola, Finland.
Viestit: 364
Perusasetus

Vihriä bertta, Team Forest S03 kiittää kilpailunjärjestäjiä, maanomistajia, kanssakilpailijoita ja yleisöä loistavasta kisasta. Järjestelypuolella homma toimii niinkun pitää, jopa paremmin.

Alussa pientä alkukankeutta, kun tää oli ensmäinen kisa tälle kaudelle. Auto ol sama vanha, mutta akselit ja etupää oli kokonaan uutta, mekaaninen vinssi oli vaihtunu sähkökelaimeen ja eessä oli myös kierrejousitus. Akselit oli hj:n lukkoakselit, tosin lukkojen käyttö ei onnistunu kuin rengasraudan kanssa auton alle myörimällä. Jospa turassa olis paineilmasylinterit löytäneet paikkansa.

Sittenhän homma alko toimimaan, mutta noin 5h ajon jälkeen, yleisöalueen hiekkarinteeseen vinssailussa, uusi powerwinch antautui. Tätä ihmetellessä meni ainakin tunti ja toiveet minkäänlaisesta sijoittumisen mahollisuudesta meni siinä. Loppu kisa ajeltiinkin ilman etuvinssiä, melko hyvällä tahilla kyä saatiin rasteja keräiltyä, vaikka tosi varovaisesti ajeltiin, ettei jäädä jumipaikkaan (kerran kuitenkin jäätiin, kiitos tiimille joka sieltä pelasti, numero tai auto ei kyä jääny mieleen, mutta kiitos jokatapauksessa)

Kun tulokset tuli niin yllätys oli kova kun sijoitus oli peräti kolmas. Tämä kyllä osoittaa sen että kisailijat tulloo Askolaan enemmänkin pitämään hauskaa kuin kilpailemaan verisesti sijoituksista. Ja tämän kyllä huomaa tunnelmassa.

Eipä tässä kummempia, parin viikon päästä TuraOffissa törmäillään taas, toivottavasti sillon vinssit jaksaa vetää koko kisan.

Tuonne se vinssi sippas, saatiin sentään rastit otettua.




Nörtti:


Kuski piilossa:


Vinssiapina: (Tästä on toinenkin kuva josta käsikosketus näkyy. )

__________________
Ei tarvitse olla hullu, mutta se auttaa.
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 14.08.2011, 22:42
Kokku Kokku ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 29.01.07
Sijainti: Askola
Viestit: 350
Perusasetus

Tuolta löytyy järjestäjien kameraan tarttuneita kuvia. Lisäilen niitä kuhan vaan tulee mulle asti.....

https://picasaweb.google.com/1100297...eat=directlink
__________________
Askolan Off-Road ry
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 14.08.2011, 23:29
CorollaHT CorollaHT ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 18.02.03
Sijainti: Klaukkala, Finland.
Viestit: 101
Perusasetus

Lukonkalvo on kai mun,tai siis Potterin oikeesti.
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 15.08.2011, 20:00
-Kaisa-:n Avatar
-Kaisa- -Kaisa- ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.03.09
Sijainti: Salo
Viestit: 148
Perusasetus

Tuonne se vinssi sippas, saatiin sentään rastit otettua.


Kyllä, Mylppy on oikeassa niitä laavun alapuolisia rasteja ne taisivat olla

Nämä hienot miehet valkoisessa autossa meitä naisraukkoja auttelivat sieltä ylös, siispä kiitos ja syvä niiaus heille
__________________
Salon Seudun Off Road Ry
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 16.08.2011, 19:11
liisi:n Avatar
liisi liisi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 23.05.04
Sijainti: Uusimaa, Finland.
Viestit: 441
Perusasetus

Kiitokset meiltäkin


Suuret kiitokset meiltäkin kanssakilpailijoille, maanomistajille ja kaikkein suurimmat kiitokset kilpailun järjestäjille, puitteethan olivat ihan täysimittaiselle kisalle. Todellakin riittävästi rasteja, yleisökuljetukset sekä bajamaja yleisöalueella Sää suosi eikä nähty yhtään kärmestäkään (ja vain yksi sisilisko). Ennenkaikkea hauskaa oli ja minulle kyllä sopivat ihan ehdottoman parhaiten tällaiset kevyet päiväkilpailut. Ei mene viikkoa toipumiseen. Uusvanha suunnistusläppäri ei suostunut toimimaan kunnolla (gps laahaa pari kilsaa jäljessä) mutta onneksi mukana oli myös gäsikepsi jonka avulla pärjäiltiin. Pari kuvatusta:

Miehet hassuissa sinisissä hatuissaan (jotka hienosti sointuvat leidien autoon)


Olisko tämä periaatteessa hyväksyttävä kuva: eihän voida varmuudella osoittaa että kädet kuuluvat yhdelle kilpailijalle?


pernajan sienestäjät änkesivät kimppakuvaan:


Ihana idyllinen rantamaisema:


ja vielä yxi kuva kun ne on niin kivoja: on tärkeää että kaikki osallistuvat!

Viimeksi muokannut liisi : 16.08.2011 19:52 Perustelu: lisäys
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 18.08.2011, 07:30
Der Maus Der Maus ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 17.10.09
Sijainti: Häme
Viestit: 33
Perusasetus

Yhtiömme kiittää


Impeys on nyt viety offroad-suunnistuksessa ja kyllä hauskaa oli. Mikäs siinä ajellessa kun kelit on kohillaan ja kisa järjestetty niin hyvin kuin kuvitella saattaa. Englantilainen tekniikkakaan ei tällä kertaa antautunut. Ainut hölmöys oli janoisen auton tankkaamatta jättäminen ennen kisaa. Huoltamosuunnistuksessa ja kaikessa oheistoiminnassa vierähti sitten kaikkiaan tunti. Tämmöistä päivätoimintaa lisää. Terveisin Pöljän pojat s6 ja siisti, vähän ajettu Plymouth Blue Range Rover.
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 23.08.2011, 16:40
niko69:n Avatar
niko69 niko69 ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 18.02.08
Sijainti: espoo, Finland.
Viestit: 772
Perusasetus

Iso kiitos kisasta,kisaa edeltävästä saunaillasta ja kisan jälkeisistä synnyinpäivistä niille joille se kuuluu!! Mukava lyhyt kisa noin hupimielessä piristi ja kun kaikki on niin kehunu ni nyt risuja! Kisapaidan väri vois olla toinen Hauskaa oli ja liisillekkin pitää saada hassu sininen hattu Loppujen lopuksi maanantaina väsytti PALJON mutta siitä ei voi syyttää (kaikkia) järjestäjiä
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 23.08.2011, 19:26
myllis myllis ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Kyrsälä
Viestit: 1.059
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja niko69 Näytä viesti
Iso kiitos kisasta,kisaa edeltävästä saunaillasta ja kisan jälkeisistä synnyinpäivistä niille joille se kuuluu!! Mukava lyhyt kisa noin hupimielessä piristi ja kun kaikki on niin kehunu ni nyt risuja! Kisapaidan väri vois olla toinen Hauskaa oli ja liisillekkin pitää saada hassu sininen hattu Loppujen lopuksi maanantaina väsytti PALJON mutta siitä ei voi syyttää (kaikkia) järjestäjiä
Sä oot Niko ajasta jäljessä, Suvesöitissäkin oli kirkkaan keltainen kisapaita. se on kuulemma poppia...
__________________
Jablonkaa, jablonkaa sitä äiti koittaa piilottaa sama se, löydän ne!
Vastaa lainaten
  #9  
Vanha 23.08.2011, 20:05
liisi:n Avatar
liisi liisi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 23.05.04
Sijainti: Uusimaa, Finland.
Viestit: 441
Perusasetus

tää tahtoo sit kirkkaankeltaisen hatun
Vastaa lainaten
  #10  
Vanha 24.08.2011, 18:37
jeep360:n Avatar
jeep360 jeep360 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 10.03.07
Sijainti: askola, Finland.
Viestit: 242
Perusasetus

keltasta paitaa


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja myllis Näytä viesti
Sä oot Niko ajasta jäljessä, Suvesöitissäkin oli kirkkaan keltainen kisapaita. se on kuulemma poppia...
Myllis varmaan tulossa tura offiin? sun paidat on vielä meillä tuon paikan päälle jos saadaan keltainen nippuun jos ei niin lähetän.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
ASKOLAN KYMPPI (suunnistus) offi81 Tapahtumat 159 29.10.2015 22:51
Askolan kymppi-suunnistuskilpailun kuvat by: Motorsportgalleria.com M`galleria Tapahtumat 0 14.07.2009 18:57
Askolan Kymppi kuvasatoa by: Morjenz Morjenz Tapahtumat 2 13.07.2009 09:41
Askolan kisaan appari kateissa VooDoo Jeep Chit-Chat 2 21.06.2009 22:55


Sivu luotu: 08:37 (GMT +2).