Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 26.06.2011, 21:36
Dethlock Dethlock ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 12.06.10
Sijainti: Joensuu
Viestit: 315
Perusasetus

Voi vehnä...

Remontti meni yllättävän helposti vaikka en saanut ensimmäistäkään putkea irti simpukasta. Sain systeemin sen verran esille että katkennut pultti paljastui. Spaceri hajosi tuhannen päreiksi (mikä ei sinäänsä yllättänyt) ja vähän lämpöä peliin niin lukkopihdeillä sai sitten tyngän pois.

Puskuri ja uusi spacerin tapainen kehiin ja masiina kasaan.

Kotimatkalla juolahti mieleen että apukatenä toiminut vaimoke sanoi laittavansa siihen simpukalta lähtevään akseliin lukkopultin takaisin mutta en koskaan nähnyt hänen tekevän sitä

Pikaisen tarkastuksen jälkeen totesin että akseli on paikkassaan mutta lukituspultti ei. Ehdin jo pajalla siivota jäljet ja pultti ei ollut irto-osille varatussa laatikossakaan joten sen löytäminen on aika toivotonta.

Kysymys olisikin nyt että millainen pultti siellä pitäisi olla, vanhaa ei varmasti enää löydy ja korjausopaskin neuvoi uusimaan sen ja vaikka se nyt onkin kestänyt paikallaan niin ei tuolla kehtaa paljon kurvailla tenavien kanssa jos akseli on irti.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Scary steering mikjus Linkit 31 06.05.2014 14:42
Myydään High steering kit D30 timmy O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 13 19.08.2012 07:53
Ostetaan Steering rod? Samurai93 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 3 15.09.2009 13:58
Myydään High Steering Kit timmy O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 13.08.2008 06:23
O: hj 60 high steering osaa tdic-89 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 04.06.2008 21:55


Sivu luotu: 11:08 (GMT +2).