Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 20.06.2011, 13:53
Heguli:n Avatar
Heguli Heguli ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 22.06.06
Sijainti: Espoo / Suomusjärvi
Viestit: 7.321
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Itse olen myös tuota miettinyt. Ostaa jonkun helvetin ison jenkkipickup pelin. Väkertää siihen vaikka 300 litran tankin (kait noita saa itsekin tehdä?) ja käy aina virossa tankkaamassa. Kerran kuussa tai parin kuukauden välein. Tuo samalla lastin viinaa lavalla. En tie onko tuo ruokakin edukkaampaa virossa niin ostaa ruuankin samalla sieltä. Näin tuetaan sitä suomalaisuutta..

Viroon kun pääsee vielä muutamalla kympillä niin ei tule kovin kalliiksi. Kunhan autossa on vaan mahdollisimman iso tankki niin hyötyy enemmän. Viinat voi sitten myydä hyvään hintaan
Eikös se Uosukaisen Topi jäänyt aikanaan rajalla kiinni, kun oli johonkin ameriikan pikuppiin rakentanut ison lisätankin, tai jotain. Toi siis halpaa pensaa oikein kunnolla rajan takaa. Polttoainetta saa tuoda varmaan sen oman auton normitankillisen ilman veroseuraamuksia. Mutta toisaalta tarkisteleeko noita tankkeja rajalla kukaan, en usko.
__________________
Tumpula Racing Team
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Unimogin dieselvero? Taisto Tekniikka & Jutustelu 2 14.06.2006 09:39
hj 61 dieselvero Chit-Chat 5 10.02.2005 18:28
UUSI DIESELVERO!!!!! Tekniikka & Jutustelu 4 22.10.2004 07:38
Dieselvero asiaa Tekniikka & Jutustelu 1 22.06.2004 23:10
Soon laskee ADSL-yhteyden kuukausimaksua Lars Internet Service Providers 0 25.06.2002 03:40


Sivu luotu: 10:59 (GMT +2).