Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mikki
Pitäis olla valmiudet auton johtosarjassa, ei yleensä ole ollut puutetta niiden kanssa... 
|
Ei oo tuossa. Toyotoista kyllä tuntuu löytyvän, volkkarilla ovat säästäneet. Ilmeisesti kojetaulun sisältäkin puuttuu piuhaa ja liittimiä.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mikki
Äläpä tee, koska moottorin ohjainlaite ohjaa kompuraa ja seuraa myös järjestelmän painetta. Lisäksi kompuran päällä ollessa "korottaa" tyhjäkäyntiä lisääntyneen kuorman takia.  
|
No eikös se relehommallakin ohjais samalla lailla, ainut että tyhjäkäynnin korotus jää pois, mutta tuskin tuo nyt siihen sammuu?
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mikki
|
Eiköhän tuo nyt Suomen kesässä jaksas yhelläkin flektillä ryystää tarpeeks, siinähän se ekana on raitista saamassa muutenki. Varsinki ajon aikana riittää ainaski. Nii, ja eihän tuossa omassa Cruiserissa oo ku remmillä vatkaava viskopropelli, eihän sekään tyhjäkäynnillä paljoo ilmaa siirrä.
Käännetääs kysymystä vähän toisinpäin, onko kukaan värkännyt ilmastoinnille sähköjä omasta päästä? Kun onhan näitä Hiluxin ilmastointeja asenneltu ainakin LäJään ja kai muihinki.
Ja tosiaan manuaalisesta ilmastoinnista kyse.