![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() 10x285mm jakoja on ainakin käytetty Sisu, Vanaja, Volvo, MAZ, Ural jne. 10x335mm eurojako eli euro-kymppi korvasi tuon pikku-jaon joskus 60-70-luvulla. Merkistä riippuen. Meillä on N7 volvosta tehty kärry, jossa on MAZin ulommat renkaat. Jako juurikin tuo 10x285mm. Ota siitä akselista kuva, joku voi tunnistaa rasva kupin. ![]()
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Lisätään vielä tarkennus että tarkoitus oli selvittää missä kaikissa tätä on ollut, kyseinen katkennut akseli on Vammas-merkkiseen moottorilapioon joskus rakennettu ja nyt pitäisi löytää mielellään samalla jaolla oleva akseli ettei tarvii alkaa vanteita muokkaamaan.
|
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Meillä on myös kärry mikä on tehty volvon akselista ja tuolla vanhemmalla jaolla. Vanhoissa volvon akseleissa on alumiininen mutterinmuotoinen rasvakuppi jossa valettu V-kirjain.Tunnistaa siitä.
__________________
Montenegro offroad club #88 Montenegro racing 16 www.montenegrooffroad.com 6 x 4x4: 2 x LJ + SJ + BJ + RAV4 + HILUX |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Puikkohitsaus-taitajan apua tarvitaan | Punanenä | Chit-Chat | 11 | 21.04.2011 14:06 |
Apua tarvitaan hiluxin kanssa | raihatsumies | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 16.09.2007 20:20 |
2L-T tietäjät nyt tarvitaan apua. | Kumikameli | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2006 18:34 |
stoi! nyt tarvitaan apua | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 21.01.2006 23:55 | |
Volvo C303 apua tarvitaan | offjuha | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 07.09.2005 12:01 |