Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Varaosat ja tarvikkeet
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Varaosat ja tarvikkeet Autojen varaosat, sekä kaikki offitarvikkeet - vinssit, liinat, tunkit yms. tänne osastolle.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 10.03.2011, 20:37
mparty:n Avatar
mparty mparty ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 29.09.10
Sijainti: Tyrnävä
Viestit: 1.516
Perusasetus

Ostetaan

Läpiviennin tein kylkeen raakasti rasiaporalla, pari milliä isommalla terällä kuin silikonimutka on.

Yhistin alkuperäseen ilmanputsariin niin että hitsasin peltilätkään tuon silikonimutkan vahvusen putkenpätkä kiinni, lätkään sopivan kokonen reikä ja laippa sitten kiinni konehuoneen päähän alkuperäisen ilmanottoaukon kohdalle lokasuojan sisäpuolelle, hitsisaumat ja kaikki liitospinnat vuorasin sikaflexillä varmuuden vuoksi. Sitten vain alkuperäisestä ilmanputsarin tuloputkesta tarvittava pätkä pois jottei mee mahottoman syvälle tuohon sovitteeseen ja reilulla sikaflexillä koko pakka tiiviiksi, myös putsarin kotelon kiinnityspulttien alle reilusti sikaflexiä.

Periaatteessa tuon alkuperäisen putsarin kotelon sisään vois laittaa kartiosuodattimen kun tekee sovitteen vain putsarin turbon puoleiseen päähän, ainakin mulla Jeepissä.

Ostetaan

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 10.03.2011, 21:08
Dethlock Dethlock ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 12.06.10
Sijainti: Joensuu
Viestit: 315
Perusasetus

Täältä ääni kanssa viemäriputkelle. Oma viritys aika samanlainen kuin tuossa ylempänä mutta mutkat on kanssa viemäriputkea ja päässä esisuodatin.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 10.03.2011, 21:14
Dectane Dectane ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 27.09.09
Sijainti: Liminka
Viestit: 2.940
Perusasetus

mistäs ootte hommanu nuita "päätymutkia" noihin putkiin? siis tuo viimene kappale jossa on tuo ritilä
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 10.03.2011, 21:17
mparty:n Avatar
mparty mparty ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 29.09.10
Sijainti: Tyrnävä
Viestit: 1.516
Perusasetus

Offitarvikkeelta tilasin samalla kun muutakin:

http://www.offroadtarvike.fi/verkkok...egory/139/229/

50e, kahta eri kokoa.
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 11.03.2011, 11:48
Dethlock Dethlock ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 12.06.10
Sijainti: Joensuu
Viestit: 315
Perusasetus

Oma päätypala on sellainen pallomallinen esiputsari. Tiedä onko siitä hyötyä mutta pitää ainakin oravat ja sadevedet pois rööristä. On sieltä suodattimen kupista saanut kaadella hiekkaa ja muuta pikkurompetta pois joten saattaa tehdä jotain hyödyllistäkin.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostetaan Hiluxin snorkkelitarpeet Morjenz O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 03.02.2009 15:45


Sivu luotu: 19:28 (GMT +2).