Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #29  
Vanha 30.01.2011, 22:41
jussa79 jussa79 ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.08.10
Sijainti: Eura
Viestit: 94
Perusasetus

Eihän sillä mitään muuta väliä ole kuin se, että monet meistä eivät joko ole halukkaita näkemään mitä ympärillä tapahtuu tai sitten tosiasiat halutaan kieltää ja uskoa että meillä asiat onnistuu paremmin kuin muualla.

Tämäntyyppisillä asenteilla Eurooppa on saatu täyteen maahanmuuttajia, joista suurin osa on/tulee olemaan islamilaisia joiden räjähdysherkkyys on maailmalla nähty.

Mikäli ihmisten ajatusmaailmaa ei saada muutettua realistisemmaksi, niin Suomi on kohta aivan yhtä täynnä maahanmuuttajia ja etenkin islamisteja kuin muutkin euroopan maat ja silloin on turha alkaa pyristelemään vastaan.

Maailmalla tapahtuvista kauheuksista puhuminen, maahanmuuton-, ja etenkin islaminkritisointi mielletään liian helposti rasisimiksi jolloin niistä ei saada aikaiseksi laajaa, monipuolista keskustelua.

Tähän asti on vaan puhuttu maahanmuuton tärkeydestä Suomen valtiolle, mutta kukaan ei kuitenkaan ole koskaan esim. tehnyt tutkimusta mitä maahanmuutto oikeasti valtiolle maksaa tällä hetkellä!
Miksiköhän??

Ja mitkä ovat maahanmuuton todelliset kulut vuosien päästä, kun ollaan samassa tilanteessa kuin Ruotsissa, että JOKA PÄIVÄ poltetaan autoja ja on muita vastaavia lieveilmiöitä, joita maahanmuutto tuo tullessaan??
Tähän kun vielä lisätään islamin mukanaan tuoma lisääntynyt terrorismin pelko ja lisääntyneet rikosmäärät, niin miten jotkut voivat oikeasti väittää, että Suomi TARVITSEE maahanmuuttoa?

Viimeksi muokannut jussa79 : 30.01.2011 22:43
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Islam ja suomalaisuus MäIte Religion 0 27.06.2002 18:43


Sivu luotu: 22:51 (GMT +2).