![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Huh. 180€/vuorokausi. Melkoinen hinta. Tuolla hinnalla kun ajan jo pari reissua pienemmällä kärryllä. http://www.sellkami.fi/vuokraus/peravaunut.asp tuollaisen löysin kanssa. 200x600 trailerin koko, 2000kg kantavuus. Maksaa vain 69€/vuorokausi. Huomattavasti halvempi kuin tuo toinen. Ainoa haitta että tuon saa vasta helmikuun lopulla kun on siihen asti vuokrattu.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kannattasko vaikka soittaa?? Ehkä hinta muuttuu jos nördekin rohkeesti ottaa puhelimen käteen ja soittaa?
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Eipä se hinta siitä paljon muuttunut. Mutta taidan tuon sittenkin ottaa. Kalliimmaksi se tulee edestakaisin ajella ja vuokrailla lavapeliä minne sais toisen auton kyytiin.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
laitappas yv:n mikä on sun mielestä kohtuuhinta tollasen trailerin vuokrasta trailerin vuokrasta...
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Jos tuollaisen perus trailerin saa vuokrattua 50€/vrk niin kyllähän tuollaisesta vähän pidemmästä kärrystä nyt hieman extraa voi maksaa, mutta 180€/vrk on jo vähän liikaa. Tuolla toisessa mestassa 6m kärry maksaa 69€/vrk ja sen olisinkin ottanut heti. Tosin niiden kärrylle on sen verran kysyntää ettei sitä saa kuin vasta helmikuun lopulla.
Tuossa kärry hommassa on vaan sellainen pieni ongelma ettei pk-seudulta viitsi kovin kauas lähteä sitä kärryä hakemaan. Sekin maksaa. Vielä kun se kärry pitää sitten palauttaa sinne haku paikkaan. Riittää kun saisi lauantaille kärryn jostain vuokralle. Haku aamusta ja palautus illalla. Toki jos kärryn saa tarpeeksi edukkaasti jostain niin voihan sitä pidemmältä hakea sitten. Lauantaille siis varasin itselleni Nissanin Navaran vetoautoksi. Lavalle tulee vielä yksi moottori kyytiin ja traileriin kaksi autoa (jos koppimopoja autoksi voi sanoa), 1000kg/kpl. Sen takia kärryssä pitää olla vähintään 5m pituutta ja 2000kg kantavuutta. |
|
#6
|
|||
|
|||
kärri
oliskohan trailerikeskuksella Orimattilassa.
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Tulipahan mieleen löytyisikö joltain palstalla olijalta joku transit, dyna tms. lavapeli, missä lavan pituus olisi n.3m ja kantavuutta n.1000kg. Vielä jos perästä löytyisi vetokoukku.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostettu Traileri | rhm | O/M/V Muut | 2 | 26.09.2009 08:16 |
| O:Traileri | välikumi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 05.10.2007 00:57 |
| O: traileri | välikumi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 30.09.2007 00:48 |
| M:Vene traileri | J-T | O/M/V Muut | 2 | 06.05.2007 18:46 |
| M: Traileri | tomikoo | O/M/V Muut | 17 | 04.06.2005 08:19 |