![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Naapuri setä antoi selkäsaunan jos hänen ulkovarastoon murtautui. Siitä kotiin rääkyen ja kun kertoi asiasta isälle niin hän antoi myös selkäsaunan. Muistan kakarana kun oli kiva leikkiä olohuoneessa kun pään yläpuolella oli savu-kerrostuma. Isäni poltti norttia samalla kun katseli telkkaria. Sama homma autossa. Joskus kun savu kirveli silmiä ihan saatanasti ja kakarat huusivat takapenkillä niin isä saattoi hieman raottaa sivulasia.
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() Hyvin on toiminut faijan niin monesti hokema lause, "älä tee niinkuin minä teen vaan tee niinkuin sanon".
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Eipä koskaan ole tullut mieleenkään polttaa. Naapurin sedät myös antoi selkään milloin mistäkin kolttosista. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Maito oli muovipussissa.
Telkkari oli mustavalkoinen. Tupakaa sai kuka vaan ja kersana piti usein kioskilta hakee sitä isälle. Alkossa viinat sai tiskiltä pyytämällä ja sielä käytiin kuin pankista lainaa pyytämässä hattukourassa pelkoperseessä.
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
#5
|
|||
|
|||
![]()
On muuten nykyään niin pirun kalliita nuo vanhat mopot. Kuten Monkey tai PV. Eivät varmaan uutenakaan ole maksanut niin paljoa.
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
kakarana olin voimaton, teki tiukkaa kantaa 250 mk:n ostokset kaupasta. Nyt menee keviään 250 euron kassit.
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Äitillä oli autona 100A
Yläasteelaiset oli ihan älyttömän isoja Kesät oli paljon pidempiä Istuttiin sateella ongella Heseltä sai ransalaisiin kurkkusalattia Kavereilla oli 64 ja mulla ei..
__________________
Harrastajatason autourheilu on 99.9%:sti rakentamista -mutta kannattaa sen 0.1%:n edestä- Viimeksi muokannut MOGGI : 21.12.2010 21:52 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan Play Station 3, takuullinen | Vilkutin | O/M/V Muut | 0 | 22.07.2009 08:03 |
jotain hajoo just silloin kun ei pitäisi!! | tare | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 21.03.2005 14:04 |
Silloin kun minä olin nuori...! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 09.11.2003 19:25 |
Mitkä joukkeet play-offeihin? | Laskos | Jääkiekko | 6 | 03.04.2003 09:56 |