Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 19.11.2010, 20:44
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Talking

JEEBOU


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Junde Näytä viesti
Ja tässä ote tekemästäni raportista..

Komiteaan osallistuvat maat velvoitetaan suorittamaan jäsenmaksu, jolla katetaan komitean toiminnasta aiheutuvat pakolliset maksut, kuten kotisivuista aiheutuneet kulut sekä Eurotrial nimen tuoterekisteröinnin kulut. Tähän asti nämä kustannukset on hoitanut omasta pussistaan Saksan edustaja Klaus Hofmockel. Jokainen maa saa itse päättää kuinka maksuun rahat keräävät, suomessa pyritään saamaan raha kilpailuun osallistuneilta autokunnilta jolloin summa on 7€ per 2010 osallistunut autokunta. Jäsen maksun suuruus päätetään vuosittain kokouksessa ja sen on tarkoitus vain kattaa toiminnan kulut.

Sääntötarkennuksia:

- Original luokassa on korin suojaamiseksi tehdyt suojat kielletty! Turvakaaret saavat kuitenkin olla korin ulkopuolella vaikka näiltä osin suojaavatkin myös koria. Alustan suojaus on kuitenkin edelleen vapaa.
- Täydellinen kaarikehikko pakolliseksi kaikissa luokissa kuten nyt Modified luokassa
- Sallitaan polttomoottorin korvaaminen sähkömoottorilla prototype luokassa, akkujen tulee täyttää samat turvamääräykset kuin käynnistys akkujenkin.
- Promodified luokasta poistettiin 2012 sääntö koskien korin pienentämis kieltoa
- Ohjauspyörä jolla autoa on tosiasiassa ohjattava on pakollinen kaikissa muissa luokissa paitsi prototype luokassa jossa muutkin tavat ohjata ovat sallittuja
- Ikkunaverkot tai käsiremmit pakollisiksi muissa kuin Origial ja Standard luokissa, näissäkin suositeltavat
- langaton radioyhteys kuljettajien välillä (wireless intercom) on kielletty esiintulleiden väärinkäytösten seurauksena
- Modified luokassa ei saa siirtää jousia sivuttais-suunnassa vaan vaihdetun akselin kiinnittäminen on toteutettava jollakin muulla tavalla! (ongelma etenkin norjalaisissa Suzukeissa)

Seuraava Eurotrial kilpailu järjestetään Tsekin Sedlcanyssa 5-7.8.2011
Alueella on sähkön syöttö, suihkut (n.10kpl) sekä wc:t (n20kpl).
Varikko ja parkferme ovat lähekkäin, mutta erilliset alueet joilla 24H vartiointi välillä 1.8–8.8.2011
parkfermestä auton saa vain tunnistus ”prikalla” joka vastaa autoon laitettavaa tunnistetta.
Koko kilpailun ajan on alueella pelastushenkilöstö sekä ambulanssi.
Alustavasti ilmoitettu ilmoittautumismaksuksi 210€
Kannustajille tiedoksi, lähin seuraava leirintäalue n. 10km päässä kilpailualueesta, varikolle ei mahdu ylimääräisiä ajoneuvoja ja kilpa-autojen mahdolliset traileritkin sijoitetaan erilliselle traileri parkkipaikalle.
JA NYT EI MUUTA OFFIPOWERIN RONTTOSEEN MOOTTORI AKKUPORAKONEESTA HETI. HETI. HETI....
Tai sitt ei, tai ehkä gummiski (ajatuksena egolooginen kavion jälki) Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Sääntökirja 2011 julkaistu Junde Tekniikka & Jutustelu 10 12.11.2010 16:33
Myyty Nissan KingCab 2,5 D '89 (Leimaa 07/2011) terppi O/M/V Ajoneuvot 3 22.10.2010 15:15
Muutos 2011 puolueeksi Arska-tehtaalta Chit-Chat 0 08.10.2010 20:06
Off Road säännöt 2011 -B- Tekniikka & Jutustelu 2 21.09.2010 18:52
Suomi - Tsekki tulosveikkaus bono Jääkiekko 14 02.05.2003 09:47


Sivu luotu: 00:39 (GMT +2).