Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #32  
Vanha 13.11.2010, 02:45
revu:n Avatar
revu revu ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 29.06.07
Sijainti: kuopio, Finland.
Viestit: 1.278
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -Sakke- Näytä viesti
No Jos se tollaite pelittää ni sit sen niin teen, kestääkös pääkatkasin joka sietää 250 jatkuvaa amppeeria kun tossa on toi 12000 Come Uppi (24V... tietty)
mutu tuntumalla veikkaisin että kestää jos on hyvä laatuinen kytkin.
onko vinssin valmistaja ilmoittanut minkä verran kyseinen kapine raapaisee maksimissaan virtaa?

itelläni on takavinssin virta piuhassa sellainen metalli runkoinen boschin iso päävirta kytkin en muista mitä se kestää jatkuvaa mutta kyseessä 12V laite joten virta määrät on tuplaten isompia. ei ainakaan vielä ole ollut syytä moittia.

en ole ihan varma mitä tapahtuu jos vedät päävirrat poikki ja moottori pyörii ja esim vinssin solenoidi on hitsannut kiinni. pitää kokeilla miettiä huomenna asiaa uudemman kerran nyt väsyttää sen verran ettei ajatus kulje.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 07:27 (GMT +2).