Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Corvette Finland > Yleiset
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Yleiset Tämä on Club Corvette of Finlandin yleinen keskustelupalsta. Palsta on jaettu vuosimalleittain. Tähän yleistä-osuuteen voi kysellä/vastailla muuta Vetteen ja kerhoon liittyvää.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #2  
Vanha 19.12.2003, 08:22
KTM KTM ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 22.12.01
Sijainti: Finland.
Viestit: 108
Perusasetus

Onhan se survottu jo 50-60-lukujen vaihteessa solid axle Vetteen. Tehtaalla joku suunnittelijoista sudaili kulmilla tuollaisella laitteella. Saattoi olla jopa itse Bill Mitchell, mutta en muista nyt ulkoa. Auto kulki kuin peto, mutta kärsi etupainosta.

Hieno nostalgialelu, mutta ei mitenkään järkevä ratkaisu. Osat ovat huomattavan kalliita ja ei 409-koneita tahdo helposti saati edes kohtuulliseen hintaa nykyään löytää.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 03:29 (GMT +2).