Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 31.08.2010, 15:03
IironSika:n Avatar
IironSika IironSika ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 15.05.03
Sijainti: Hollola, Finland.
Viestit: 2.384
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Tuosta on perin mielenkiintoisia omia kokemuksia. Itsehän hain ja sain yksinhuoltajuuden, eikä ex.emäntä sitä vastustanut. Mutta kyllä sitä sossussa hieman tuli ihmeteltyä kun niin kyselevät koko ajan osaanko hoitaa niitä ja onko emäntä nyt aivan varma mitä on tekemässä. Tuli vähän mielikuva että isä on väärä henkilö hoitamaan lapsia.

Muutoinhan tuo sossu on samaa luokkaa kuin kela. Sieltä kukaan mitään saa, ellei ole täysi pummi. Niille sitten hilloja jaellaan.
Tästä asiasta täsmälleen samaa mieltä ja samanlaiset kokemukset vuosien takaa. Koskaan milloinkaan en ole tuntenut itseäni niin rikolliseksi, kuin mennessäni ILMOITTAMAAN sossun lastenvalvojalle että 8-vuotias lapsi muuttaa äidiltään minun luokseni. Ja asia oli siis myös sovittu äidin kanssa.

__________________
Sika ajaa Possulla
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Mitä karttaohjelmia käytätte ja mitä gps:ää? telipeto Tekniikka & Jutustelu 53 25.09.2008 06:37
Mitä peltivanneaihioita Tekniikka & Jutustelu 6 20.05.2007 21:29
Mitä noi tekee? Tekniikka & Jutustelu 4 26.05.2005 19:53
Mitä jäädytinnestettä? Mastodontti Vuosimallit 1984-1996 4 28.11.2004 10:17
Mitä jos? Tekniikka & Jutustelu 0 17.09.2003 20:08


Sivu luotu: 12:23 (GMT +2).