Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #30  
Vanha 22.05.2010, 12:51
romurauta:n Avatar
romurauta romurauta ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 27.07.09
Sijainti: kokkola
Viestit: 236
Perusasetus

vielä ei ole rehellistä kokemusta kun ei ole päässyt täysin kunnolla testaamaan. maantie ajoa ollut enemmän ja jos normaalimatkavauhdista puhutaan niin auto menee suoraan eikä ravista.mulla kuuluu moottorinääni toki sisälle mutta rengasäänet ei ole haitanneet.aivan normi 33 tuumaisiin verrattuna ominaisuudet ovat aivan surkeat johtuen siitä että pienissä nopeuksissa ratti heiluu ja vikuroi väliin aika voimakkaasti .osittain lisääntyi spacereitten asennuksen jälkeen. auraus on tällä hetkellä noin 1,5 milliä.voi olla että kokeilemalla eri säätöjä paranee kulku vielä.
ilmanpaineita en myöskään ole kokeillut laskea paljoa mutta uskon näitten renkaitten osalla olevan enemmän kuin hyvä asia jos metsään mentäessä laskee ilmat pois.mutalammikot sun muut tottakai menee vauhdilla mutta kun lukot ja teho uupuu vielä niin pääsevyys ei ole kaksista.
jos 33 vertaa näihin niin katu-uskottavuus ja maavaran lisäys varmasti ainoat parhaat puolet niinkuin kaikilla isoilla renkailla!
jostain sivuilta luin ettei ainakaan kehuneet näitä mutaisiin olosuhteisiin.
mekaanista vinssiä koitetaan sovitella ensi viikolla ja etsiä ratkaisua kuinka sen saa syvälle
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
voiko olla totta ? 4x4opel Tekniikka & Jutustelu 13 26.10.2007 22:13
Liian hyvää ollakseen totta. L-200 Tekniikka & Jutustelu 15 17.10.2004 09:00
Unelmista totta Humu Tekniikka & Jutustelu 10 14.01.2004 21:12
Totta vai tarua? MIC4-90 Vuosimallit 1984-1996 0 13.01.2004 02:15
Astrologia on totta! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 15:58


Sivu luotu: 22:10 (GMT +2).