Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 06.05.2010, 22:18
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Junde Näytä viesti
Ekassa kuvassa taiteilee Palmu, toisessa Ruotsin suomalainen Henrik Vesa Formula OffRoad autollaan Blue Moon Monster
Junde
Henrik Vesan autohan se, mutta kantoi mielestäni kylläkin nimeä Terminator jo tuolloin. Samaisella autolla Rolf "råttan" Keiser ajoi ekoja formula offi kisoja Suomessa. Nykyinen Terminator on vaan kehitysversio tuosta.

Kyseisessä autossa oli noihin aikoihin Rangen akselit ja rangen moottori. Eikä kukaan kyselly desibeleistä mitään, sillä tuossakaan autossa ei ollu ku suorat huilut joka sylinteriltä Jääny sillloin aikoinaan hyvin mieleen just tuolta Paimion kisasta, ku kyseinen härpäke ei tahtonu mennä yhden kiven reunan yli, niin ei muuta kuin henrik Vesa show ukkona laitto käden silmien eteen ja automaatista D silmään. Siinä sit melkoisen burniksen jäälkeen pakkia ja uus yritys. Jäi muuten swamperista uskomaton keko kumimurskaa....pakko oli käydä ottaas kouraan ja lämmintä oli


Mut onks vuosi tosiaan 91? Eikös Vesa ollu 91-vuonna takamoottorisella Baby Blue Beast autollaan mukana ja sit 92 tolla terminatorilla??? Vai mites noita Paimion kisoja nyt oli?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
OFF ROAD DRIVE -LEHDEN FORMULA OFF ROAD NUMERO myllis O/M/V Muut 7 15.02.2007 22:56
Bad road Chit-Chat 26 08.11.2006 19:29
END ROAD Repro Linkit 0 15.09.2005 16:27
V TMK Off Road, 2.10 klo 11:00 baxxter Tapahtumat 35 07.10.2004 07:18
OFF ROAD Tekniikka & Jutustelu 2 15.06.2004 10:30


Sivu luotu: 06:33 (GMT +2).