Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Racingrabbit
Jep,jep.
Tänään käytiin palaveria tapahtuman järjestelyistä ja Rytari aika paljon jo kertoikin tuossa reitteihin liittyvistä suunnitelmista.
Tosiaan reittejä löytyy monen tasoisia ja pyrimme osallistujille jaettavaan (paperi) karttaan merkkaamaan reittien vaikeustasot.Reiteille voidaan kasata erilaisia safariletkoja autojen rengaskoon ja varustetason mukaan.Kaikille löytyy varmasti kyllä oman auton tasoista ajettavaa.
Osallistujille jaetaan myös ohjelmalehtinen,jossa on ohjeita/sääntöjä alueella liikkumisesta (mm.nopeusrajoitus).
Ajoalueet on lähellä Seitsemisen Kansallispuistoa ja sinne puolelle ei missään nimessä saa kukaan eksyä autolla.
Majoitusta olisi tarjolla tälläistä:
Majatalossa on 14 nukkumapaikkaa (4 erillistä makuuhuonetta + parvi) 20€/punkka/yö omilla petivaatteilla
Hyvin varusteltuja 6-hengen mökkejä 60€/mökki/yö omilla petivaatteilla (mökeissä jääkaappi,liesi,wc ja osassa suihku).
Rantasauna lämpeää ainakin lauantai-iltana ja halukkaille jo perjantainakin.
Seitsemisen Luontokeskuksessa (n.500m majoitus/lähtöalueelta) on myynnissä lauantaina syötävää halukkaille,mutta alueella on myös useampiakin makkaranpaistopaikkoja jossa voi käyrää päivän aikana käristellä.
Seuraava talkoopäivä on alueella ehkä pari viikkoa ennen tapahtumaa,riippuen vähän metsäpohjan sulamisesta/kuivamisesta.
|
Onko noita punkkapaikkoja majatalossa vielä vapaana? Olisi ainakin kaksi Espoolaista Suzuki harrastajaa tulossa miitinkiin.
Mihin aikaan perjantaina olisi hyvä saapua paikalle, jos haluaisi päästä jo pe ajelemaan hieman?
-Johannes