Jotain pientä nakerrellut taasen. Edestä puuttuu enää iskarit, jousen ohjaimet ja panhardi. Taka-akseli on vielä kokonaan hitsattujen putkenpätkien varassa, sinne pitäs raskia ostaa nelilinkki eväät (jos en laita rangen jakareita sinnekkin) Akseliväliä tällä hetkellä 2300mm eli 300mm jatkunut alkuperäisestä.
Näyttää korkealta, mutta kuvaa katsoen huomaa että etupäässäkin on korvike panhard, joka vetää jousituksen niin sanotusti jäykäksi joten tipahtaa alemmas

Jousipeteihin tulee ulkopuolelle vielä sopivasta putkesta sahattu pätkä, jottei jouset karkaa. Iskarit arvelin myös laittaa jousen sisälle, siellähän ne taitaa olla paremmassa suojassa (ehkä sierrasta otan, pituus lyhyenä 385mm ja pitkänä 630mm, josta myös vieterit on)
Tuossapa vielä jousipedistä lähempää kuva. Kestänee, vai mitä mieltä arvon raati, pitäskö laitella vielä pienet tuet tuohon? (yläpäähän, alas on vielä tulossa pienet lisälurvakkeet)