Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jason
Onk se sit "selvästi" kestävämpi, toi D4D kone?
Varmasti jostai (koitin hakuu) täältäki löytyy tietoa tost asiasta, mutta... Kysyn silti; Mikä, tein mielestä  on parannusta tohon edelliseen koneesee verraten?
|
Kerran jo mielestäni vastasin tähän, mutta minne lie bittiavaruuteen viesti lähtenyt.
Omat ongelmansa on 1KD-FTV:ssäkin (suuttimet). Ja onpa niistäkin joku saanut kannen rikki. Ite tykkään kyllä 1KZ-TE:stä, alakerta kestää varmasti puolen miljoonaa heittämällä. Nyt oli kansi irti tosta omasta ja edelleen kaikki hoonausjäljet näkyvissä myös männänrenkaiden kääntökohdalla. Kilsoja tosin vasta reilu 200 tkm.
D4D tietty n. litran taloudellisempi ja tehokkaampi vakiokuntoiseen 1KZ-TE:hen verrattuna.
Korit näissä kestää hienosti ja runko myös, verrattuna esim. Pajeroon. Jatkuva neliveto on kiva. Edessä siis päällekkäiset kolmiotukivarret + kierrejouset, takana jäykkä akseli nelilinkillä ja kierrejousilla. Takana levikemalleissa sähkölukko, tosin viimeisissä luistonestoilla yms. varustetussa D-4D -mallissa ei tuota ole.
Ilman muuta ostamisen arvoinen kampe!