![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]() Tuolta... http://www.dvdplaza.fi/forums/showthread.php?p=1194039 Luultavasti toimivin ja kallein toteutus on tämä. http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1...8218;7637;8085 Mitenkäs laajakaista-tv?
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Tuota kaapelia olisi kyllä 100m, mutta ongelma on sen vetäminen. Lattioiden läpi kun lähtee vetää pitää olla reilu puolen metrin terä, mikä menee ensin betonin läpi, siitä sahanpurun ohi ja puulattian läpi. Perin perseestä. Sitten huoneiden läpi taas pitäisi porailla betoniseinien läpi.
Tuon takia koneiden verkko on toteutettu langattomasti. Hienosti kattaa yläkerran, keskikerroksen ja kellarin. Pitäs keksii joku systeemi mikä lähettäisi verkon kautta tuota tietoa. Jokaisen töllön perässä on kuitenkin tietokone, joten vastaanotto ei ole ongelma. Itseasiassa testasin tuota kerran jo. Eli tietokoneen digiviritin päälle. Siitä timeshift päälle ja lähettää tuota timeshiftiä verkkoon. Hienosti toimi ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() TV Kaista
Jos ei tarvitse katsella ohjelmaa heti kun se telkkarista tulee niin hommaa TV Kaista ja sitten noilla tietsikoilla voit katsella mitä tahansa kanavaa langattoman verkon yli.
|