Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Corvette Finland > Yleiset
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Yleiset Tämä on Club Corvette of Finlandin yleinen keskustelupalsta. Palsta on jaettu vuosimalleittain. Tähän yleistä-osuuteen voi kysellä/vastailla muuta Vetteen ja kerhoon liittyvää.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 09.09.2003, 08:15
KTM KTM ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 22.12.01
Sijainti: Finland.
Viestit: 108
Perusasetus

Tompan Löydäs ´69 Baldwin Motion Vette...Joel Rosenin aikaansaannoksia. Erittäin nopea (Phase III) + erittäin mauton (tuotannosta meni aika paljon Saudi-Arabiaan) + alkuperäinen Motion tekele (sai myös kittinä, mutta ne Motionin tekemät on huomattavasti arvokkaampia. Rosen tutkii kortistot ja jos heidän tekemä, niin saa aitoustodistuksen joka maksaa luokkaa 5000 USD.) = Aito peli tuo huomattavan kauppahinnan.

Onhan se aikansa kuva ja hiukan irvokas, mutta määrätylle porukalle kova juttu. Isot pojat keskittyy Yenko, Nicky ja Motion tuotteisiin ja maksavat näistä huippuhintoja. Huimaa, että kotileipurin tekemänä tuo olisi lähes arvoton, mutta nyt se on harvojen herkkua.

Joku Anonyymi tuolla valitteli oloaan vanhentuneessa Vettessä istuessa levike 300ZX:n vieressä. No joo, mikä onkaan sen mukavampaa kuin mukavasti vanhentunut Vette? Se erottuu aina kaikista spoilerihäksättimistä positiivisesti.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 17:39 (GMT +2).