![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Täältä ääni Highland Park 12 yo.:lle. Varmaan ne vanhemmatkin ihan oivallisia. Savuinen ja tervainen, mutta ei liian kumpaakaan. Yksi parhaista tän tyyppisistä viskeistä (oma mielipide!).
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Yksi loistavimmista viskeistä on mielestäni Vat69. Hyvä, halpa ja keplaa ihan lasillisena eikä pelkästään juopotteluun... Onhan noi vuosikerta viskit sit asia erikseen, löytyy varmasti tosi hyviä.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
minä oon juopottelussa juonu aina Grantsiä, en tiiä onko se oikeeta viskiä, mut se on ku linnunmaitoo, 0.35L pikku pullon huitasee alas melkein samalla ku kattoo salkkarit
__________________
Monien lähteiden mukaan elämä johtaa 100% varmuudella kuolemaan. Muistakaa pelätä kaikkea, älkää vahingossakaan erehtykö nauttimaan mistään. Ikinä. Milloinkaan. autot: TOYOTA HJ61, NISSAN KING CAB 4X4 2.5TDIC |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kanadalaista ja jenkkiläistä tulee välillä pienet siivut napattua. skotti on mielestäni liian savusta. kaapista löytyy tällä hetkellä vain Jim Beamii, se on ollu jo pitkään lempiviskinä. aikonaan ko piti rairattaa ympäri kyliä ni highland birdii meni aikaslailla paljon, halpaa ja humalluttavaa. ainii ja seagramssii kapakissa jos vaan saa.
__________________
kötköttimet on kivoja Viimeksi muokannut hazzinen : 29.12.2009 13:52 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Itsekkin olen suuri Laphroaig ystävä ja myös hyvin samankaltainen Single Malt skotti viski on Talisker. Siinä on pikkasen semmoinen turpeinen maku... mikä tietysti sopii Offarin maku nystyröille... suosittelen. Muistaakseni Laphroaig taka etiketissä lukee että maku tulee paremmin esiin muutamalla tipalla vettä.
Mielestäni Lekan tapa nauttia viski on yksi parhaimmista... Keskenään hupenevan pullon kanssa ja ehkä kevyen musiikin kera... riippuu tilanteesta.
__________________
Se, että olet vainoharhainen ei tarkoita sitä, etteivät ne kuitenkin olisi perässäsi. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
viski-pernod-cola | mika | Drinkit | 0 | 27.12.2001 17:24 |