Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 30.11.2009, 22:34
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.541
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja LCHJ61 Näytä viesti
Olen ostamassa uusia renkaita maastokäyttöön, vaihtoehdot mitä oon kahtellut ois maxxis creepy crawrelit tai BFG mud terrain. Eli kokeneimmilta tarttis suosituksia, mitkä renkaat kannattaa ostaa (mitkä on paremmat)?? Ajo alueet olis pääsääntöisesti kallioo,mutaa ja metsässä ryömimistä. Auto on HJ61 ja rengas koko tulee varmaan olemaan 35 tuumaa ja leveys 12.5-15 tuumaa.
Hinta ero näissä on kummiskin n.200e/ sarja, BFG halvempi.(offivaruste hinnat)
Mun nähdäkseni tässä ollaan ostamassa renkaita maastokäyttöön ja porukka vaan voivottelee katuominaisuuksia, heiluuko ratti, veteleekö ohjaus ja kuluuko pallo! Ajakaa joskus niillä vehkeillä maastossa niin siellä ne nakit vasta kuluukin! :-)

Ja alkup. kysymykseen vastausta että unohda ne bfg:t ja laita creepyt jos noi oli vaihtoehtona. Sit parempina vaihtoehtoina sinne maastoon vaikka ne dickbullit tai pökkyrät.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 30.11.2009, 23:46
RIPAX RIPAX ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 24.04.09
Sijainti: vihti
Viestit: 2.251
Perusasetus

Vipattaa..


Lisäyksenä täs vielä noist MTR good yeareist et mul on ollu niit kaikkiaan 3sarjaa,hyvät sekakäyttäjän renkaat mut kulutus kestävyysvois ehkä olla parempi ja tavallisilla lyijypainoilla painottaen menee tommosen 100-300 grammaa punttia.Kahdessa sarjassa on ollu mainittavaa heittoa sekä sivu että pysty,viimeses 35"sarjas aika pahasti.Jumputtaa jonnii verran ja säteis heittoa on noin 8 milliä.muut kolme ei juuri vipat ja painoja on vähimmillään 80 gr.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
BJ 40 renkaista elhapero Tekniikka & Jutustelu 24 04.11.2011 00:01
renkaista bulldozer Tekniikka & Jutustelu 17 24.06.2009 19:50
HJ:n renkaista vepele Tekniikka & Jutustelu 11 05.03.2007 08:45
Renkaista PsiHJ60 Tekniikka & Jutustelu 2 12.03.2006 13:23
renkaista maako Tekniikka & Jutustelu 0 22.08.2005 12:22


Sivu luotu: 16:40 (GMT +2).