Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #38  
Vanha 14.11.2009, 16:56
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja 454SS Näytä viesti
Tuo olisi jo sinne päin tarkoitus on kuitenkin ettei etuylitystä kasvateta, vaan vinssi on jo piilotettu moottorin ja auton alkuperäisen keulapellin väliin. Nyt pitäisi vaan väännellä tollainen putki tuohon ylös ja uhdet putket maskin alle. Vaikea vaan hahmottaa millaiset käyrät laittaisi että puskurista ei tulisi älyttämän hölmönnäköinen. Jostain muusta merkistä saattaisi löytyä peremmin malleja, mutta ei niitä nyt tietenkään netistä löydä kun yrittää etsiä.
Juup, mulla on puoliks upotettu siihen syylärin eteen, jotain tollasia putkia olisi tarkoitus kans taiteilla. Minoon miettinyt kyllä tuota vinssin upotusta keulapellin huitteille. Olisko sulla siitä toteutuksesta tarkempia kuvia, jos saa kopioida ideaa? Sais tosiaan ton etuylityksen aika likelle nollaa silloin. Mites muuten jossain mudassa ajaessa, eikö se vinssi ole silloin ehkä vähän turhan alhaalla?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Projekti Mall Crawler #2 - Cherokee moggiakseleilla Timo_L Maasturiprojektit 295 03.05.2013 10:53
O: halpa XJ cherokee projekti KooPee O/M/V Ajoneuvot 8 29.05.2008 19:43
Projekti Mall Crawler (Jeep Cherokee) Timo_L Maasturiprojektit 89 19.04.2008 10:52
cherokee tai grand cherokee kokemuksia Chit-Chat 8 16.05.2007 18:55
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet O/M/V Muut 5 16.12.2005 21:50


Sivu luotu: 19:10 (GMT +2).