![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
Korotuksen ja renkaiden kanssa nyt voi vähän ihmettelyä tulla, eli kuten mainittu, niin tutun katsastusmiehen vaatinee. Ja mitä nyt olen amerikanfoorumeilta ymmärtänyt, on toi 6.0 PSD on melko susi eli sen kanssa voi olla jotakin pientä jumppaa tiedossä. Mutta ihan komean näköinenhän toi Voortiksi on.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
se on totta!! sähläsin laskuis sku 3pässii sohi täss taustass ja unohtu laskee se 100kilsaa et on 160..ei äänet varma liikoja,itell suora putki kanss disukass ei se mitää liikaa Viimeksi muokannut Heegi : 12.09.2009 17:07 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kuorma-autona sulla on jonkinmoisia mahdollisuuksia, mutta se ajopiirturi on oltava. Samoin nopeudenrajoittimet. Renkaat ja korotukset menee soveltuvin osin, että niiden kanssa tarttee keskustella katsastajan kanssa, että ootte yhteisymmärryksessä. Koneen tehoilla ei mitään merkitystä. Mutta näyttäs oleva tuossa varaa hieman puottaakkin tuota korkeutta. Onnea matkaan!
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Alkoi asia sen verran kiinnostaan, että kysäses tuolta: http://www.nettiauto.com/ford/excursion/1840027
Kyllä sulle tuommonen pitää saada! |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Ei tarvitse.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Piirturin taitaa tarvita jos harrastaa yhtiö toimintaa. Vai oliko että uusissa piti olla kaikissa.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Näin on. Ja huolto-auto KA:ssa jos kohteen ja toimipaikan etäisyys 50km tai enemmän.
__________________
Montenegro Offroad Club #21 Dodge Ram '95, Jeep ZJ '96 |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Kevyt ka:ksi katsastettavaa autoa kohdellaan muutoskatsastuksessa kuten pakettiautoa. Eli ko. auton kohdalla tuolla korotuksella ja renkailla ei mitään saumaa saada täällä leimaan.
Noita F:äläisiä ja Excursioneita joitakin nähnyt. Valot muutettu e-hyväksytyiksi yleensä enemmän tai vähemmän tyylikkäästi erilaisilla Hellan tuotteilla. Valojen korkeuden säädön puutteen saa korvata taka-akselilla olevilla sisältä säädettävillä lisä ilmajousilla. Jos on sopivan ikäinen, niin ei laseja tarvii muuttaa e-hyväksytyiksi. Muistaakseni toi 6,0 Power Stroke on jo sitä ikäluokkaa, et tarvii myös ikkunamuutokset. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Q: kontin hinta ameriikasta | Ossi_p | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 06.02.2008 18:29 |
kontti ameriikasta | Ossi_p | Chit-Chat | 2 | 08.03.2007 13:23 |
Ameriikasta | SoSo | Chit-Chat | 3 | 29.03.2005 20:58 |
Video pätkiä ameriikasta | Jare | Linkit | 3 | 04.06.2004 14:00 |
Bolt-On osia ameriikasta. | baxxter | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 12.02.2004 22:13 |