![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#26
|
|||
|
|||
|
Kyllä joidenki sit pitää tarttua kaikkeen!Kukahan tälläki foorumilla on ollu kattomassa mimmosia piipunpeltejä on ollu 40-luvulla?!
|
|
#27
|
||||
|
||||
|
Häh. Mitä ihmeellistä? Noihan on ns. piipun hattuja. Sehän on irti siitä hormista vähintää nuohoojan vaatimat 20cm. Kai noita osattii jo laitella silloin joskus.
Mullakii on.
__________________
Seuraava voit olla sinä |
|
#28
|
|||
|
|||
|
Niitä vaan ei kovin monessa noin vanhassa talossa näe. Kaikki mitä on eteen tullu on viime aikoina laitettuja. Ja kyllä, olen ammatiltani nuohooja
![]()
|
|
#29
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Käytä voimaa, Juha. ![]() ![]()
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
|
#30
|
||||
|
||||
|
anteeksi pilkunnussintani mutta eikös ORIGINAALI kaliiberi ole 7.92x57
anteeksi vielä kerran
__________________
"Yks iso on parempi ku kaks pientä" Nissan Patrol GR Y60 RD28T vm-91 |
|
#31
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
rihloista mitattuna ilmoitetaan 8,2x57 ainakin K98
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |