Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #6  
Vanha 04.05.2009, 16:51
Racingrabbit:n Avatar
Racingrabbit Racingrabbit ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 27.01.04
Sijainti: Sastamala
Viestit: 4.015
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rekisteröimätön Näytä viesti
tuskin satunnainen ajelu lupia tarvitsee...

Liikutaan vähän harmaalla alueella tuon satunnaisen tulkinnassa.

Itse olen miettinyt ranchilla järjestettävien "ajomahdollisuuksien tarjoamisen" yhteydessä tuota satunnainen tulkintaa.
Jos "ajomahdollisuutta" mainostetaan tällä palstalla julkisesti kuukautta ennen,onko se enää satunnaista?
Entäs jos "ajomahdollisuus" tarjotaan esimerkiksi yli 3 kertaa vuodessa,vieläkö se luokitellaan satunnaiseksi?

Itse olen rajan vetänyt siihen että "ajomahdollisuudesta" ranchin mailla ei peritä mitään maksua,vaan "ajomahdollisuus" on kaikille ilmainen.Silloin sen ei pitäisi vielä täyttää järjestettävän yleisötilaisuuden määritelmää.

Mutta silti olen varma että joku päivä paikalle pölähtää virkavalta tarkistamaan lupia ja kuljettajien ajokuntoa,kun maastureita on näkynyt rancille päin olevan menossa.

Jatketaas vielä kun vauhtiin pääsi...

Laskin äkkiseltään (hakusana "Rabbit ranchilla") niin viimeisen kolmen vuoden aikana ranchilla on ollut 16 kertaa yleinen "ajomahdollisuus",satunnaista?

Viimeksi muokannut Racingrabbit : 04.05.2009 16:57
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Putkentaivuttimen vuokraus? Coutsi Tekniikka & Jutustelu 28 16.04.2007 17:47
Maasturin vuokraus /loma sippis Tekniikka & Jutustelu 4 21.11.2003 11:11


Sivu luotu: 20:04 (GMT +2).