Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #15  
Vanha 04.05.2009, 14:39
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.247
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Työnnä vaikka perseesees se kaupinkilaisasentees. Itse kun en asu edes missään kaupungissa vaan maalla
Just just,

Sullahan oli maita ja mantuja siellä landella, Järvelän keskustassa, oliskohan kartassa piiretty joku tienpätkä pihaan jota voisi uteliaat tulla ajelemaan edes takaisin? Eikä sulla olis mitään siihen sanomista?

Järvelä on Kärkölän kunnan kuntakeskus Lahden ja Riihimäen välisen rautatien ja maanteitse kantatie 54:n varrella. Kaikki Lahti–Riihimäki-välin taajamajunat pysähtyvät Järvelässä. Taajamajunia kulkee klo 5–23 välisenä aikana kerran tunnissa juna kumpaankin suuntaan. Lahteen matka kestää junalla 17 minuuttia ja Riihimäkeen 23 minuuttia. Mäntsälän asemalle autolla noin puoli tuntia. Henkilöautolla Helsinkiin nelostietä matka kestää noin tunnin.
Alueella on asutuksen lisäksi paljon erilaisia yrityksiä. Järvelässä on palveluja, kuten terveysasema, uimahalli, peruskoulu, lukio ja kirjasto. Lisäksi on mm. apteekki, elokuvateatteri, posti, kelloliike, kukkakauppa-hautaustoimisto, rautakauppa, huoltoasema, parturi-kampaamoja, ravintoloita, autokorjaamoita, pankkeja ja ruokakauppoja
__________________
~~~~~~~~~~~~~~
www.suzuki4x4club.fi
~~~~~~~~~~~~~~
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Missä olet saanut loistavaa palvelua? Ja missä huo Santeri Business 20 27.03.2008 19:00
Mustanaamio ajaa Jeepillä!! PikkuF Chit-Chat 9 13.01.2007 00:19
Kuka ajaa milläkin (kuvia) pee Chit-Chat 180 31.12.2006 15:16
Uskaltaisitko ajaa? Moab Chit-Chat 20 28.11.2006 23:37
Kun ajaa vesi konepellin tasolla hector Tekniikka & Jutustelu 12 17.10.2006 22:59


Sivu luotu: 05:21 (GMT +2).