Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Games > Roleplaying Games
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Roleplaying Games Dungeons & Dragons, Call of cthulhu, Cyberpunk, GURPS, MERP, Warhammer

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 05.02.2003, 16:24
SamppaFIN SamppaFIN ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 27.12.01
Sijainti: Tampester, Finland.
Viestit: 317
Perusasetus

No oli miten oli, mangband on näillä asetuksilla vaikea ellei mahdoton peli.. Kun menee syvemmälle (yli 1000ft.) missä selviytymisen perusehdot ovat cure ja teleport, eikä niitä ennätä syystä tai toisesta käyttää, pistää vihaksi kun menee satojen tuhansien kamat ja lisäksi vielä muutama leveli, sitten kun kuolee pelastaessaan kamojaan menee vielä kämpän avainkin!!

Tämän jälkeen puilla paljailla nöyrästi keräämään kamoja, räkäleveleiltä, jotka yllättäen onkin putsattu kanssapelaajien toimesta.. Kuolleella ei ole tulevaisuutta..

Ehdotan Auto-scum toiminnon päälle pistämistä (nopeammin edes kelpo kamat) ja experience systeemin seuraavanlaiseksi: experience tippuu pinnaa vaille levelin nousuun.. esim. jos 26 levelin raja on 15000 ja pelaaja kuolee tältä leveliltä tulee expoiksi 14999. Lisäksi nk. tuplakuolemasta ei pidä menettää kämpän avainta (Avain pois, oma ovi aukeaa muutenkin..)

Tyytyväisenä pelailen näinkin, mutta luulisin näiden muutosten lisäävän pelinautintoa.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Mangband tips SamppaFIN Roleplaying Games 3 27.12.2004 18:42


Sivu luotu: 13:07 (GMT +2).