Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 17.02.2009, 18:48
Marcus78:n Avatar
Marcus78 Marcus78 ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 15.11.05
Sijainti: Kalanti, Finland.
Viestit: 576
Perusasetus

Juu Sonimi:sta itekki kuuntelen käyttökokemuksia..oli hilkulla etten sillo ostanu nokian halpis puhelimen sijaan...olis kannattanu

__________________
-Pieru on paskan postimies-


www.jumissa.com
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 17.02.2009, 19:03
oke oke ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 17.03.07
Sijainti: Nakkila
Viestit: 244
Perusasetus

N96, enkä suoraan suosittele, N86(?) ajaa pitkälti saman asian hintaansa ja ominaisuuksin nähden vaikka vähän pienempi näyttö siinä onkin,
sekä se oli helpompi käyttää yhdellä kädellä pienemmän koon takia, kannattaisi vertailla ENNEN ostoa!
Mutta ei tossa kaikki valittamista ole, kameran kuvanlaatu on huippua ja netin, tv:n ja videoiden katselu siedettävää kännykäksi, kuvan käännön ja koon vuoksi, näyttö myös mukavan tarkka.
Ei sovi kovin likaisiin töihin sillä liukusysteemi ei tykkää esim. taskuihin tunkeutuvasta laastipölystä eikä tule helpolla pois.
Näppäimillä ei nopeimpaan tekstiviestien kirjoitteluun pysty, ja paksummilla sormilla varustetut kiroaa sitä päivää kun tekstiviestit on keksitty.

Viimeksi muokannut oke : 17.02.2009 19:10
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 17.02.2009, 19:31
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Sonim XP1. Ollut kohta vuoden ajan. Toimii puhelimena ja tekstaritkin saa tehtyä, kun en sitä muuhun käyttäkkään.Akku on aika kestävä, muusta kestävyydestä. Oli pari päivää naapurin (muta)lammikossa, kun kännipäissään ajattelin että se kelluu. Ei kellu. Saihan sen sitte soittamalla paikallistettua sieltä. Eli vettä pitää varmaan aika hyvin.

nyybinä myllis
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 17.02.2009, 19:50
jake74 jake74 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.10.08
Sijainti: ii/haukipudas
Viestit: 117
Perusasetus

samsung SGH-X660 ollut 3 vuotta ja kestää esim käyttää pyykkikoneessa takintaskussa
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 17.02.2009, 20:16
krisu krisu ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.05.05
Sijainti: kymenlaakso
Viestit: 183
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Marcus78 Näytä viesti
Juu Sonimi:sta itekki kuuntelen käyttökokemuksia..oli hilkulla etten sillo ostanu nokian halpis puhelimen sijaan...olis kannattanu
Vajaan vuoden käytöllä seuraavia huomioita. Toimii puhelimena erinomaisesti.. tähän ne "ominaisuudet" sitten loppuvatkin. Ei kameraa, taskulamppua, mp3 soitinta, radiota ym himmeliä mitä puhelimissa nykyään on. Kuuluvuus erittäin hyvä ja ylipäätään kaikki toimii. Akun kesto melko hyvä, eikä pakkanen tunnu vaikuttavan mitenkään (työn puolesta puhelin on milloin missäkin olosuhteissa, eikä mitään ongelmia ole ollut). Erityis maininta herätyskellosta jossa omat hälytykset arkipäiville ja viikonlopulle. Ei ainekaan vanhoissa luureissa moista.. Kallishan tuo on, mutta oon kyllä ollut tyytyväinen. Sopii sellaisille jotka tarvii puhelimen eikä ole sitä joka vuosi vaihtamassa.
Niin ja niitten soittoäänien suhteen valikoima on sitten aika suppee. Omia ääniä pystyy kyllä tallentamaan, mutta se äänenlaatu
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 17.02.2009, 20:39
kivinen:n Avatar
kivinen kivinen ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Tuusula, Finland.
Viestit: 3.736
Perusasetus

Viimeisimpiä:

Samsung halpis mikälie malli. Oltava maailmankaikkeuden paskin puhelin. Tekstiviestin kirjoituksessa oli aina T9 sanakirja päällä, sitä ei saanut pysyvästi pois, vaan joka kerta laitettava erikseen pois. Vastaanottaja piti hakea jotenkin uskomattoman hankalasti luettelosta, sen jälkeen erikseen valita numero. Lähetyskin oli tehty jotenkin valikon ja tuplakuittauksen taakse. Sellaisen puhelimen sai mm. kun tilasi maksullisen kanavapaketin. Harvoin on puhelimen käyttö vituttanut kuten tällä.

Pakko oli ostaa näppärän ohut Nokia 2630, sillä pärjäsi hyvin, mutta näyttö halkesi kuukauden jälkeen, piru vie.

Aina välissä tuli taas käytettyä Nokia 2100, joka toimii aina vaan.

Nyt on joku perusnokia kamerakapula. Muuten OK, mutta välillä kaiutin menee todella hiljaiselle itekseen. Säätö ei vaikuta. Siihen auttaa virrat pois ja hetken päästä takaisin päälle.
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 17.02.2009, 21:02
jake74 jake74 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.10.08
Sijainti: ii/haukipudas
Viestit: 117
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja kivinen Näytä viesti
Viimeisimpiä:

Samsung halpis mikälie malli. Oltava maailmankaikkeuden paskin puhelin. Tekstiviestin kirjoituksessa oli aina T9 sanakirja päällä, sitä ei saanut pysyvästi pois, vaan joka kerta laitettava erikseen pois. Vastaanottaja piti hakea jotenkin uskomattoman hankalasti luettelosta, sen jälkeen erikseen valita numero.
ei mun samsungissa oo tommosia onkelmia.
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 17.02.2009, 21:20
mauno mauno ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 21.05.06
Sijainti: Finland.
Viestit: 315
Perusasetus

nokian atomi iskun kestävä 6250 kotona ja töissä samanlainen. ovat ostettu ennen milleniumia, eli kestää kohtuullisesti!
Vastaa lainaten
  #9  
Vanha 17.02.2009, 21:23
Gravedigger:n Avatar
Gravedigger Gravedigger ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 23.11.06
Sijainti: Laukaa
Viestit: 1.125
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mauno Näytä viesti
nokian atomi iskun kestävä 6250 kotona ja töissä samanlainen. ovat ostettu ennen milleniumia, eli kestää kohtuullisesti!
Tuota itsekkin haaveilin aikasemmin. Nyt on kohta kolme vuotta ollu nokia 5140i pari kertaa siirretty eläkkeelle mut uudemmat hajonnuy, niin aina vanhus kaivettu käyttöön. Muutenkin iso osa puhelimista on ollu nokian iskunkestävää.
Vastaa lainaten
  #10  
Vanha 17.02.2009, 21:38
Käyttäjä:n Avatar
Käyttäjä Käyttäjä ei ole kirjautuneena
Mestari
 
Rekisteröitynyt: 20.01.03
Sijainti: Rautajärvi, Finland.
Viestit: 4.855
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mauno Näytä viesti
nokian atomi iskun kestävä 6250 kotona ja töissä samanlainen. ovat ostettu ennen milleniumia, eli kestää kohtuullisesti!
Samaa kestoluokkaa kun r310s
__________________
Perillepääsy ei ole tärkeintä vaan matkanteko
SLCK#51
http://www.4x4cup.com/ http://www.ramin.fi/
3Tower takaisin
Vastaa lainaten
  #11  
Vanha 17.02.2009, 22:12
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.080
Perusasetus

En kehtaa kovin supertietsikkaa taskuuni laittaa, tippuilee säännöllisesti milloin minnekkin.

Nokia 5500 löytyy siis, putoillut, kolhuja saanut ja uinut, mutta pelaa edelleen. Kohta 2 vuotta täynnä. Tuntuu kännykän eliniässä ikuisuudelta.


http://www.puhelimeni.fi/uutiset/?itemid=381
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Asuinpaikat viivalle! Lars This And That 26 12.11.2007 17:54
V8 vs. 2L turbo (Viivalle) ZeiZei Chit-Chat 13 11.08.2006 20:54
M:LA-puhelimet bj45lava O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 9 01.08.2006 11:50
PMR-puhelimet (vs. lälläri?) Paavo Tekniikka & Jutustelu 57 13.02.2006 06:07
Veronpalautukset viivalle! Lars Society 14 16.12.2005 11:05


Sivu luotu: 23:45 (GMT +2).