![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Jos en aivan väärin muista, niin lämmittimen vesipumpulle menee niistä kahdesta venttiilikopan vasemmalla puolella olevista vesiputkista vasen. Ja katsomis suunta nokalta ![]() Lämmittimeltä lähtee letku siihen sisätilan kennon putkeen, jossa on vesihana, elikkäs taitaa olla ylempi. Polttoaineen voi ryöstää paluulinjasta t-haaralla. Ei tartte omia lähtöjä tankille. Ja autona hj-61 vm-87
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Auto ei ole pihassa, mut voin käydä vilaseen töihin mennessä, niin saan varmuuden asiaan.
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Noinkohan se paluulinjassa pelaa? Aika kovasti joutuu imemään Webaston pumppu kun saa imeä siirtopumpun&syöttöpumpun läpi..? Ite oon laittanu noi Webastot silleen että ottaa suoraan tankista tai imulinjasta ennen siirtopumppua...Ainakin mulla pelannu ongelmitta.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
no nyt vika selvis eilen ja syyksi paljastui kauheen ettimisen ja mittailun tuloksena uusi puheltimen käynnistävä portugalilainen rele.veti jotenkin oikariin ja sen tuloksena webasto sammutaa itsensä.ei polttanut sulakettakaan ollenkaan.releen vaihdon jälkeen toimii kun unelma.silti mulla on kyllä toi just toisen putken väliin kytketty toi lämmitin.tarvii siis vieläkin vaihtaa sen paikkaa.toimii näköjään siinäkin kun kävi eilen noin 4h.
Viimeksi muokannut american : 21.01.2009 10:33 |
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Ja kun kone käy niin ottaa "paluusta" normaalisti, startatessa saattaa tulla härö kylläkin. Lisäksi minkä kokoiseen putkeen/letkuun nuo Eberi/webasto tulee 16/13?? Viimeksi muokannut hietsu : 21.01.2009 12:35 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Hj:n vesiletkut ja veden kiertosuunta | TexasCruiser | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 14.01.2008 01:30 |
rangen vesiletkut? | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 08.05.2007 21:58 | |
O Webaston kaukosäädin | tonnisata | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 11.12.2006 01:38 |
Uudet vesiletkut patroliin? | VonLeka | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 01.02.2006 13:55 |
Webaston uittaminen | aatsi | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 23.09.2005 19:06 |