![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
takarattaat sopii. eteen tarttee vaihtaa koko murikka.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
takaa varmaan sopii mutta edestä ei. mutta eikös eteen ja taakse mee samat välitykset ainakin ln65 ses. hommaat kaks läjän takamurikkaa. toinen menee eteen ja toinen taakse
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
LJ:n takavälitys sopii hiluxiin eteen ja taakse.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
tarttisin itekki kans yhen murikan missä on 4.88
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Jos sitä Hiluxia aikoo korottaa niin se LJ:n etumurikka high-pinioneineen voisi olla ihan hyvä sinne eteen. Itsellä ollut käytössä, sopii hyvin, helpottaa kardaanin kulmia.
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
ja nytt kun minulla on 37tuumaiset renkaat minkälaisia rataat pitäis hakea??
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
no taitaa tihein olla joku 5,79 tai jotai. mut aina heikkenee mitä tiheämmät on!
itellä oli 33 ja 5,29 ja aiva liika kovaa kulkee. ainoo oikee on jakikset välitys, tai tuplajakis. sit menee tarpeeks hiljaa. |
#9
|
|||
|
|||
![]()
jos pikitieajossa haluaa kompensoida vähän suurempia renkaita niin esim.4,56 vaihto 4,88 helpottaa vähän. 35" ja siitä yli maastorenkailla metsässäajo helpottuu ainoastaan jakolaatikon välittämisellä tai tuplajakis systeemillä kuten on jo aiemmin sanottu.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty jenkki-axelit d60/14bolt | Pauli | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 11.10.2008 23:37 |
Ostettu Lj Välitykset | make-lj | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 23.07.2008 10:00 |
O: Jakolootan välitykset Hiluxiin [OSTETTU] | Arska | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 15.10.2007 19:11 |
M:hiluxiin välitykset 5.29 Tosi ostaja varasi jo | toytoy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 03.07.2007 10:25 |
Myydään bj: axelit | O/M/V Muut | 0 | 29.03.2004 14:24 |