![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
rupes kiinnostaa vähän, pitääkö vimppa virallinen kurssi edelleen paikan 1€ = 305 ISK? ...vai onko vielä pareimpi, siis meille?
__________________
ex 4wdwannabe -= In Lockers We trust! =- LeijonaEmot RY supporter http://www.noonansuomi.net/ |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Islanninkruunu vahvistuu,,tais saada venäläisiltä lainaa, 1 EUR = 284.231 ISK
__________________
MudastaPois.Com Tai sit not Team Rotta-Racing Ry K-Nummi Viimeksi muokannut Rotta-Racing : 26.10.2008 09:34 |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Paljonko tullit ja verot.
Kontin hinta tosi korkea verrattuna Japanin rahteihin, liekkö pienemmät laivat. Löytyykö COC todistus vai mikä se on, jos ei ole "Suomen malli". |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Eipä siinä kontin hinnalla juuri ole merkitystä, kun Hekla lupaa maksaa auton rahdin Ruotsiin tai esimerkiksi Tanskaan. Ruotsinlaivalla kun toisi auton vielä Suomen kamaralle, niin hinta pysyisi aivan kohtuullisena.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kai niitä voi muualtakin ostaa ku Heklalta ? Voipi kyllä kaatua rahteihin sillon, totta.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Ilmaista rahtia ei olemassa, vaan se on auton hinnassa!
Entäs ne verot ja todistukset? |
|
#7
|
||||
|
||||
|
kyllä luin kanssa jotta , islannin valtio poistaa verot maasta pois myytävistä autoista. ovat enemmän kuin kusessa kaiken ylimääräisen tavaran kanssa mm. range roovereita on maahan tuotu tänä vuonna enemmän kuin ruotsiin ja norjaan yhteensä.
hekla joka on maan suurin käytettyjen autojen liike joka lupaa kaiketi MAKSAA RAHDIN eurooppaan/suomeen?? jos on auton vaihto ajankohtaista, kannattaa harkita. http://www.heklanotadirbilar.is land cruiser 95 3.0td 98 4000e sis rahti? land cruiser 120 d4d 04 11000e sis rahti? http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat...a/200827850/12 Viimeksi muokannut toyota4x4 : 27.10.2008 08:16 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pojat virittää hitaita ja halpoja autoja! | ari | Linkit | 3 | 25.12.2007 17:28 |
| 38" talvirengas Islannista | LaaLaa | Tekniikka & Jutustelu | 27 | 02.12.2007 00:00 |
| Foffia islannista | mikjus | Linkit | 2 | 12.12.2006 15:03 |
| Foffia Islannista | jjv | Linkit | 2 | 18.04.2006 15:00 |
| Halpoja Swampereita | offroadjouni | Tekniikka & Jutustelu | 24 | 19.11.2005 15:08 |