![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Ei taida olla tietoo...Miten tuo onnistuu, kun nykyiset kiekot on 265/75-15 (halkaisija silestonena on n. 70cm) ja 31x10,5 (halkaisija 31x2,5cm=77,5cm). Oliko tuossa rekisteriotteeseen merkatussa rengaskoossa jokin ylitys mahdollinen renkaan koossa?
__________________
Ei ole niin hullua ajatusta, että kun yksi sanoo sen leikillään, niin toinen on jo sitä toteuttamassa.... |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Renkaan leveys saa muuttua 30mm ja halkaisija 51mm alkuperäisestä ilman muutoskatsastusta. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Terranoon, siis jos d21 koppanen. Saat laillisesti 33x12.5x15 gummit. Jos dogumentiksi riittää korjaamokäsikirja, on eurooppaan tuotu 31x10.5x15 rengastuksella.
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#4
|
||||
|
||||
No helevata...
...sitten täytyy kattella 31-33" renkaita alle. 33" vaatii ehkä pientä korotusta, jotten 32" voisi olla ihanteellisin.
BFG:n Mutikoita olen ajatellut alle, jotta metsällä pääsee vähän liejuisemmatkin tiet. Muuten ei ole tarkoitus suolla ryvetellä, joten Mutikka lienee sopivin vaihtoehto?
__________________
Ei ole niin hullua ajatusta, että kun yksi sanoo sen leikillään, niin toinen on jo sitä toteuttamassa.... |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Voin kertoa ettei Terrano 1:seen mahdu 33" kumi millään ilman korotuksia.
mulla 31" mutiaiset, 2"tuuman korinkorotuksilla raapi kiinni tietyissä paikoissa ilman pahempaa offia.. |
|
#6
|
||||
|
||||
Korin korotus
Oliko miten vaivaton homma nostaa koria? Miten jarruputket, yms.. venyi tuon 2"?
Yritin katsella jo kesällä korinkorotussarjaa, mutta eihän niitä löytynyt. Olisko antaa tuohon vinkkiä, mistä saisi kohtuu hintaan korotuspalat?
__________________
Ei ole niin hullua ajatusta, että kun yksi sanoo sen leikillään, niin toinen on jo sitä toteuttamassa.... |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
www.offroadtarvike.net |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| kzj 95 rengaskoko?? | KZJ-95 | Tekniikka & Jutustelu | 15 | 18.07.2018 22:00 |
| Rengaskoko 13.00-18 | Gary Grand | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 07.02.2008 13:25 |
| Hilux -90 rengaskoko | ss125 | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 15.02.2007 11:09 |
| rengaskoko?! | ari | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 17.10.2005 17:05 |
| Bj-75 max. rengaskoko | Palde | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 08.02.2005 10:47 |