Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #33  
Vanha 02.03.2008, 21:07
Kauttu:n Avatar
Kauttu Kauttu ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 28.05.06
Sijainti: Tampere, Finland.
Viestit: 176
Perusasetus

.

Sammutin/pakkosyöttömoottorin (edic) avaus ja hiilien puhdistus ja johan alkoi pelaamaan. Nyt sammuu avaimesta, eipäs ollut paha homma. Mutta edelleen jäi pieniä ongelmia: hansikaslokeron kyljessä olevasta releboxista tms. kuuluu välillä pientä rutinaa ja joka kerta ei sammukkaan avaimesta. Silloin auttaa kun pikkasen napauttaa boxia ja johan sammuu. Liekö sitten kyse siitä että on ollut niin kauan käyttämättä, täytyy tuota vielä tutkia. Onko kellään vastaavia oireita ollut? No nyt sentään sammuu noin neljä kertaa viidestä avaimella!



.

Ja muutakin edistystä, etuvilkut on nyt kiinni. Muovisia kiinnikkeitä on madallettu koska ne olivat alareunasta murtuneet. Ennen kun korjasin lokarit, vilkkujen kiinnitys oli ruostunut läpi ja vilkut oli silikonilla ja jollain alumiinin palasilla kiinni. Nyt näyttää taas alkuperäiseltä!



.

Laitoin uusia johtoja ja ne on nyt suojattu hyvin. Tuo on polttoaineletkua minkä sisällä johdot menee.



Edited by - Kauttu on 22/03/2008 16:08:37
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hj:n edic hami Tekniikka & Jutustelu 2 22.09.2009 05:47
O:Hj:60 Edic Boxi k81 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 9 08.04.2008 14:32
g´een kiekkamittari ei pelaa? henteri Tekniikka & Jutustelu 10 07.02.2008 20:44
bj:n edic Tekniikka & Jutustelu 2 20.03.2006 20:40
HJ 60 ja EDIC HojoAna Tekniikka & Jutustelu 5 30.11.2005 21:51


Sivu luotu: 16:32 (GMT +2).