Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 25.02.2008, 18:54
HRD:n Avatar
HRD HRD ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 07.03.07
Sijainti: Hyvinkää, Finland.
Viestit: 1.602
Perusasetus

Lainaus:
quote:
HRD: Mitkäs renkaat sulla oli ku modissa ajoit? Modissahan tais olla stanuja helpommat rastitkin

Vilkaisin kyllä sun autoa ennen lähtöä ja joskus aamukuudelta seurasin sun sudittelua mäessä mutta pakenit ennenku kerkisin jutulle. Eiks sulla kuitenki ollu 31" fedimat?

**************
Suzuki 416 TSI
Joo ihan 31" sirocot on alla.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Piti eka kisa aloittaa sieltä vaativammasta päästä.<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> No oli siinä syykin: Ajettiin herra Aholan kanssa leikkimielinen joukkue kisa, kun letukka 37" on kumminkin modi auto. Ilman tämän herran apua olisi kisa ollut vielä vaikeampaa, kun ei ollut takavinssiä eikä ajosiltoja. Ja tietenkin olihan se paljon mukavampaa porukassa edetä.
Jaa se olit siis sinä. Joo yritin vähän pitää vaúhtia päällä, kun apparin murros oli palasina ja takavedolla siis edettiin. Ni en sitte huomannu ehkä pienenpienessäpikkuvitutustokkurassa, et olit juttusille tulos. Sori.

Tuosta Mikjussin jäätikkö rasti kuvasta: En uskaltanu lähteä sinne kikkaileen, kun ei ois ollu oikeen mitään mistä vinssata ja joskus yön pimeydes se käytiin tsekkaan. Sikäli ois ollu helppo 10 pojoa. Ne ekat jäät ois kyl kestäny, mut epäilytti vähän sen rastin viereiset jäät, kun ne näytti siltä, et siit oli just menty läpi. Heitin siihen nyrkin kokosen kiven ja se meni läpi että suhina kävi.<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle> Ohuen jään alla oli sellasta loskaa. Ei sitte viittitty lähteä kokeileen oisko jäät kestäny ajaan letukan ankkuriks. No mutta kyllä suikalle oli haasteita modissa.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

kaukas 4x4`n ski
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Talvieksytys 2008 kuvat by: Morjenz Morjenz Tapahtumat 21 05.12.2018 22:00
Offivarusteen TalviEksytys lll Kilpailukutsu-07 Kentsu Tapahtumat 171 07.11.2007 12:23
Talvieksytys II JERKKU Tapahtumat 0 01.04.2006 16:11
Offivarusteen TalviEksytys 2006 Kentsu Tapahtumat 139 26.02.2006 18:41
Talvieksytys 2006 ? pee Tapahtumat 214 28.01.2006 20:58


Sivu luotu: 02:38 (GMT +2).